Düğmesine bile el uzatamazsın

İftar programında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Öyle bir seçim sürecinden geçiyor, öyle bir muhalefetle mücadele ediyoruz ki yalanla, iftirayla, çamurla siyaset yaptığını zanneden bir muhalefetle yarışıyoruz" dedi.

03 Haziran 2018 Pazar 17:07
Düğmesine bile el uzatamazsın
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve milletvekili adayları Ahmet Çakır, Selahattin Barış Palandöken AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polar, Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir ve parti üyeleri, Kale İlçesi'nde Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleliler için düzenlenen iftar programına katıldı.
İftar programında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Öyle bir seçim sürecinden geçiyor, öyle bir muhalefetle mücadele ediyoruz ki yalanla, iftirayla, çamurla siyaset yaptığını zanneden bir muhalefetle yarışıyoruz" dedi.
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin konuşmalarını eleştiren Bakan Tüfenkci, "Muharrem İnce, Elazığ’a geldiğinde inci dökmeye başlamış. Biliyorsunuz 2. Ordu Komutanı Metin Paşa Afrin Operasyonunu yönetti. Ülkemizin sınırına terör koridoru oluşturmaya çalışanlara gerekli dersi vererek, orada terör oluşumlarını bitirdi, Afrin’i başarıyla teröristlerden temizleyerek, özgürleştirdi. Afrinlilere yakışır bir hale getirdiler. İki gün önce Cumhurbaşkanımızı esnafların iftarında misafir ettik. Orada Temel Paşa, Cumhurbaşkanını, Başkomutanını alkışladı diye İnce, apoletlerini sökecekmiş. Ey Muharrem İnce; Kaleliler, Malatyalılar sana izin verirler mi, buna müsaade ederler mi? Sen ancak rüyanda görürsün iktidar olmayı, başkomutan olmayı. Onun için değil apoletlerini sökmeyi düğmesine bile el uzatamazsın çünkü o milletin bağrından çıkmış ordunun komutanı. Başkomutana alkış tutmasından doğal bir şey yok. Dolayısıyla yalanlarınla, iftiralarınla ve kirli siyasetinle ancak avucunu yalarsın. Senin liderin Kemal Kılıçdaroğlu’na yalan yakışıyordu. Dün söylediğini bugün inkar etme noktasında ders aldığın belli. Bir başkomutana laf söylemek senin haddine de değil, hakkında değil” diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Kale'nin AK Parti'ye yüzde 92 destek verdiğini anımsatarak, "Bundan ders çıkaramayanlar var. İnce hesaplar yapanlar, ipsizler, temelsizler var. Onlara siz cevabınızı 24 Haziran'da Allah nasip ederse vereceksiniz. 24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan'ı Kale'miz cumhurbaşkanı seçecek inşallah. Kale'mizde de aldığımız güç ve destekle Malatya'dan 6 AK Parti milletvekilini meclise göndereceğiz" şeklinde konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır da 24 Haziran'da Türkiye'nin önemli bir seçime gideceğini belirterek, "Kale bugüne kadar seçimlerde hep dikkat çekti. Malatya'mız ve bizim için hep gurur kaynağı oldu. Bir kez daha Kale'den rekor bekliyoruz. Ülkemizin bugüne kadar gelmiş olduğu süreçleri çok iyi görmeliyiz. Hizmet anlamında da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği mücadele anlamında da her şeyi iyi görmeliyiz. Tabi bu mücadele daha bitmedi. Hala bu mücadele içeride ve dışarıda yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu mücadeleden başarılı çıkabilmek için güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü meclise ihtiyaç var" dedi.

"24 Haziran tarihi bir öneme sahip"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 24 Haziran'ın tarihi bir öneme sahip olduğunu ifade ederek, "Milletimiz tek bir oy ile terör örgütleri ve uluslararası güçlerin oyunlarını bozacak" dedi.
Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan ile birlikte eski Şire Pazarı, Kasap Pazarı, Sebze Pazarı esnaflarını ziyaret etti. Yeşiltepe Atatürk Mahallesi ve Bostanbaşı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Çalık, şehit Ömer Göncü'nün annesi 90 yaşındaki Melekşen Göncü’yü ziyaret ederek elini öptü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dua aldı. Çalık, son olarak 12 yaşındaki İkra’nın davetini kırmayarak Fahriye ve Serdar Çolak çiftinin misafiri oldu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, ilk olarak AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan ile birlikte eski Şire Pazarı, Kasap Pazarı, Sebze Pazarı esnaflarını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisi altında ziyaretlerde bulunan Çalık, kimi zaman kasap pazarında tezgahın arkasına geçti kimi zamanda vatandaşlarla öz çekim gerçekleştirdi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık daha sonra Yeşiltepe Atatürk Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Çalık, konuşmasında 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için önemli olduğuna vurgu yaptı.
'Çocuklarımız ve torunlarımız için canını siper eden bir liderimiz var' diyen Çalık, konuşmasını şöyle sürdürdü: "18 yaşından itibaren kendisini millete feda etmiş ve milletin için çalışan bir liderimiz var. 2002 yılında ilk AK Parti iktidara geldiğinde Tayyip Erdoğan için 'muhtar bile olamaz' dediler. Allah'a hamdolsun cumhurbaşkanım milletvekili oldu, başbakan oldu, cumhurbaşkanı oldu, milletin adamı oldu, dünyanın korktuğu lider oldu. Sizlerin sayesinde oldu."
Çalık, AK Parti'nin 16 yıldır önemli hizmetler yaptığını ifade ederek, "Milletimize ne zaman geldiysek Yeşiltepe bize tam destek verdi. 1 Kasım'da yüzde 82 destek verdiniz. İnşallah 24 Haziran'da da o ak elleriniz ak oyları sandığa atacak. 24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçeceksiniz. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Eroğan'ı cumhurbaşkanı seçeceğiz, milletvekilliğinde de AK Parti'ye oylarımızı vereceğiz" dedi.
Malatya'ya 16 yılda önemli yatırımlar yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini dile getiren Çalık, "Eğitim Araştırma Hastanesi'nden Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne, Fizik Tedavi Hastanesi'nden yollarımıza kadar toplamda 16,5 milyar yatırım yaptık. Yeni yapacağımız yatırımlarla birlikte 19,5 milyarlık yatırımı Malatya'mıza kazandırıyoruz. Bu yatırımları yaparken hem uluslararası güçler ve terör örgütleriyle de mücadele ediyoruz. Hem uluslararası güçler ve terör örgütleri, Türkiye üzerinde oyun oynuyor. Sizin bir oyunuzun ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. O bir oy, altın oydur. O oylara sahip çıkacak ve bir tek oyunuzla terör örgütleri ve uluslararası güçlerin oyunlarını bozacaksınız. 24 Haziran bu anlamda tarihi bir öneme sahip" diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, daha sonra AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan ile daha sonra Bostanbaşı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan, AK Parti'nin 16 yıllık iktidarında önemli hizmetler yaptığını dile getirdi.
Atalan, yollar, havalimanları, hastaneler yaptıklarını kaydederek, "AK Parti Türkiye'de önemli hizmetler yapıyor. Dünya bizi kıskanıyor. Malatya'da ikinci üniversiteyi kuruyoruz. Hemşerimiz rahmetli cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın adı verildi. En iyi kaliteli eğitimi vereceğiz. bunu bile çekemiyorlar. Genç mühendisler, doktor ve profesörler yetiştireceğiz" dedi.

"Güçlü ülke, güçlü meclis ve güçlü iktidar diyeceğiz"

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, "24 Haziran seçimlerinde de yine milletimizle beraber reisimize en büyük desteği vereceğiz. Güçlü ülke, güçlü meclis ve güçlü iktidar diyeceğiz" dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında Emeksiz esnafını ziyaret eden Kahtalı, 24 Haziran seçimlerinde destek istedi.
Esnafların yoğun ilgisi altında ziyaretlerde bulunan Kahtalı, "24 Haziran'da önemli bir seçim var. AK Parti'ye de büyük bir destek lazım" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı daha sonra AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile birlikte Hanımınçiftliği Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, "Bizler AK Parti dava hareketine inanmış ve yaradılış gayesini bilen insanlarız. Dünya hayatında Allah'a kul; milletimiz, ülkemiz ve vatanımıza da faydalı olmak için gayret ediyoruz" diye konuştu.
Kahtalı, vatan için kanlarını ve canlarını feda eden şehitlere Allah'tan rahmet yakınlarına ise sabır diledi.
"Biz bir ve beraber olacağız. Memleketimize ve ülkemize hizmet edeceğiz" diyen Kahtalı, konuşmasını şöyle sürdürdü: "12 seçim AK Parti'yle beraber geçirdik. Her seçimde de Allah'a şükürler olsun başta Malatya'mız olmak üzere Türkiye'miz büyük bir destek verdi. 'Biz kefenimizi giydik, çıktık' dedi liderimiz. 'Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' dedi. 12 seçimde 16 yıldır iktidar olarak devam ediyoruz. Nasip olursa 24 Haziran seçimlerinde de yine milletimizle beraber reisimize en büyük desteği vereceğiz. Güçlü ülke, güçlü meclis ve güçlü iktidar diyeceğiz. Oyun kuranları biliyoruz. 17/25'te, Gezi'de, 15 Temmuz'da yapılanları biliyoruz. En sonda ekonomik olarak yaptıklarını görüyoruz. Ülkemiz için oyun kuruyorlar ama biz bir ve beraber olduğumuz müddetçe oyunları kursaklarında kalacak."
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise Türkiye'nin değişim, dönüşümünden ve çağ atlamasından rahatsızlık duyan çevrelerin ülkenin önüne bariyer ördüklerini ifade ederek, "Başta emperyalist ülkeler ve onların yerli işbirlikçileri olmak üzere; bunların içerisinden CHP'si, HDP'si, PKK'sı, DHKP-C'si, FETÖ'sü var. En son FETÖ örneğini devreye koydular ama başaramadılar. Bütün dertleri Recep Tayyip Erdoğan'ı bertaraf etmekti ama başaramadılar. Tayyip beye attıkları taş ve ok kendilerine döndü. Muharrem İnce, geçen gün 'Özallar gitti Tayyip'te gidecek' dedi. Senaryoları belli. Biz hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledik ve bütün yasakları kaldırdık" dedi.

"Yaparsa AK Parti yapar"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Daha Türkiye'de olup biteni bilmeyen bir çırağa mı ülkeyi teslim edeceksiniz, yoksa büyük ustaya mı teslim edeceksiniz? Ben inanıyorum ki Hanımınçiftliği'ndeki kardeşlerimiz büyük ustaya emaneti teslim edecekler. Büyük ustayı hükümete, bizleri de meclise göndereceksiniz. Çünkü sizler başkomutanı askersiz bırakmazsınız" dedi.
Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimler kapsamında Hanımınçiftliği Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Bakan Tüfenkci, milletin dünya ve mazlumların lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durarak dünyaya bir ses verdiklerini ifade etti.

"LAF DEĞİL İŞ, AŞ ÜRETİYORUZ"

Milletin dünyaya 'Dünya beşten büyüktür. Güçlü, bağımsız, güçlü meclis, dünyada mazlumların sesi olabilmek için biz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayız' dediğini dile getiren Tüfenkci, "Allah'ın izniyle 24 Haziran'da da yanında olmaya devam edeceksiniz. AK Parti laf değil icraat yapıyor. Söz değil, icraat üretiyor. Laf üstüne laf değil iş üzerine iş, taş üzerine taş koyuyor. Bugüne kadar AK Parti'nin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Biz birileri gibi iftirayla, karalamayla, çamur siyasetiyle siyaset yapmıyor. Biz eserlerimizle, insanımızla, ortaya koyduğumuz rakamlarla siyaset yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

"MİLLETİMİZ ÜLKEYİ ÇIRAĞA DEĞİL, BÜYÜK USTAYA TESLİM EDECEK"

Bakan Tüfenkci, AK Parti iktidara gelmeden önce ihracatın 36 milyar iken şuan 161 milyar olduğunu kaydederek, şunları söyledi: "AK Parti iktidara gelmeden önce Türkiye'de bütün bölünmüş yolların kilometresi 4 bin idi. Bugün en az 10 katı. İktidara geldiğimizden buyana Türkiye'yi en az 3,5 kat büyüttük, büyütmeye de devam edeceğiz. Biz iktidara geldiğimizden buyana özellikle çocuklarımızın eğitimi noktası, anne-babaların kitap arama derdine son vererek, her kardeşimizin masalarının üzerine kitapları koyduk, koymaya da devam ediyoruz. Ana muhalefetin cumhurbaşkanı adayı daha yeni ayıktı 'Biz iktidara gelirsek eğitimi ücretsiz yapacağız' diyor. Ey Muharrem İnce, AK Parti bunu çoktan yaptı. Sen diyorsun ki 'Biz iktidara gelince gençlere müzeleri bedava yapacağız.' Ey Muharrem İnce, biz AK Parti olarak çoktan müzeleri gençlere, öğrencilere bedava yaptık. Daha Türkiye'de olup biteni bilmeyen bir çırağa mı ülkeyi teslim edeceksiniz, yoksa büyük ustaya mı teslim edeceksiniz? Ben inanıyorum ki Hanımınçiftliği'ndeki kardeşlerimiz büyük ustaya emaneti teslim edecekler. Büyük ustayı hükümete, bizleri de meclise göndereceksiniz. Çünkü sizler başkomutanı askersiz bırakmazsınız."

"AK PARTİ NE SÖZ VERDİYSE YAPAR"

AK Parti'nin verdiği bütün sözleri yerine getirdiğini ifade eden Bakan Tüfenkci, "Şimdi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Ne diyorlar, 'Cumhurbaşkanlığı'nda oyumuz reise ama milletvekilliğinde AK Parti'ye vermeyeceğiz.' Niye vermeyeceğiz? Diyorlar ki 'Ne yaptılar? Yıllarca Malatya çevreyolunu konuştu. Bu dönemde çevreyolunu ihale ettik, çalışmalar başladı. Karaciğer Nakil Enstitüsünü kim yaptı, AK Parti yaptı. Onkoloji Hastanesi'ni kim yapıyor, AK Parti yapıyor. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni kim yaptı, AK Parti yaptı. Yanına kim 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yaptı, AK Parti yapıyor. Kim Diş Hastanesi'ni hizmete sundu, AK Parti sundu. Fizik tedavi hastanesini AK Parti yapıyor. Doğanşehir'e 100 yataklı hastaneyi, Kale'ye entegre devlet hastanesini, Pütürge'ye devlet hastanesini, Kuluncak'a entegre devlet hastanesini AK Parti yapıyor, yapıyor. Yolları, köprüyü, tünelleri AK Parti yapıyor. Erkenek Tüneli'ni, Adıyaman yolunu, Karahan Tüneli'ni Ankara-Darende yolunu, Hekimhan-Kuluncak arasındaki yolu, Pütürge-Doğanyol arasındaki yolu kim yapıyor AK Parti yapıyor. Elazığ'daki Kömürhan Köprüsü Tüneli'ni AK Parti yapıyor. Malatya'da iş, aş sağlamak için 2015'te OSB'ye gittiğimizde, OSB'de sanayiciler bize 'Malatya 4.Bölge teşviklerinden faydalanıyor, 5 ve 6.bölge teşviklerinden faydalanırsak, rekabet edebilme imkanını yakalayabiliriz' dediler. Malatya'yı 6.bölge teşviklerine kim aldı, AK Parti aldı. Malatya'yı cazibe merkezleri içerisine AK Parti aldı. Malatya'ya hızlı treni kim getiriyor, AK Parti getiriyor. 2018'in sonunda ihalesini yapacağız ve Malatya'yı hızlı trenle buluşturacağız. Malatya Havalimanı'nda 2002'de yolcu sayısı 86 bin iken, bugün 886 bin yolcu taşıyoruz. Terminalimiz yetmiyor, yeni bir terminal binasını AK Parti yapıyor. Malatya'da küçük sanayi sıkmışmış vaziyette, şehir dışına taşımak istiyoruz, taşıma teşviki verip, kredi desteği veren kim AK Parti. Yaptığımız okulları, derslikleri, OSB'de 35 milyon TL'ye ihale ettik kampus binası yaptığımızı saymıyorum. AK Parti'nin gücüyle bunlar oluyor. Modern fabrikaları Türkiye'de kuruyoruz. Modern fabrikalardan birisini de Malatya'da kuruyoruz. Ne diyoruz, yaparsa AK Parti yapar. 2015 seçimlerinde Malatya için ne vaat ettiysek, Allah'a hamdolsun hepsini yerine getirdik. Malatya'ya ikinci bir üniversite kazandıracağız dedik mi, kazandırdık mı, kazandırdık. Adını da rahmetli cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın adını koyduk. Biz bir söz verirsek, gerçekleştiririz. AK Parti, dün başka bugün başka söylemez. Dün ne söylediysek, bugünde aynı şeyleri söylüyoruz, yeter ki milletimiz bize destek versin, istikamet çizsin. Türkiye'de oynanan oyunları bir oyumuzla bozmaya var mıyız? O zaman durmak yok yola devam" diye konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ise milletin desteğiyle Malatya'ya hizmet etmek istediğini söyledi.
Palandöken, Malatya'da 6'da 6 yapmak istediklerini belirterek, "Rekor bir oy oranıyla mecliste milletimizi temsile etmek istiyoruz. 24 Haziran seçimleri ülkemiz ve milletimiz için çok önemli. ama görüyoruz ki Malatya'mız cumhurbaşkanımızın arkasında ve bizlerin yanında. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" diye konuştu.
 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv