Doların yönünü düşüşe çevirdik

Tüfenkci, "Doların da avronun da yönünü düşüşe doğru çevirmiş olduk. Son bir hafta içerisinde de dolar karşısında yabancı para birimleri içerisinde en fazla değer kazanan Türk lirası oldu. Bu düşüş hızlanarak devam edecek." dedi.

09 Haziran 2018 Cumartesi 17:27
Doların yönünü düşüşe çevirdik
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Doların da avronun da yönünü düşüşe doğru çevirmiş olduk. Son bir hafta içerisinde de dolar karşısında yabancı para birimleri içerisinde en fazla değer kazanan Türk lirası oldu. Bu düşüş hızlanarak devam edecek." dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Akpınar Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret ederek hayırlı işler dileklerini iletti.
Minibüs durağında hareket saatini bekleyen bir araç ve içerisindeki yolcuların yanına çıkarak Ramazan Bayramları'nı tebrik eden Bakan Tüfenkci, ziyaretlerinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.
Türkiye üzerine ekonomik anlamda bir operasyon yapıldığını belirten Bakan Tüfenkci, aldıkları tedbirlerle doların da avronun da yönünü düşüşe doğru çevirdiklerini vurguladı.
Tüfenkci, son bir hafta içerisinde dolar karşısında yabancı para birimleri içerisinde en fazla değer kazanan para biriminin Türk lirası olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti: “Bu düşüş hızlanarak devam edecek. Bir takım güçler atağa geçip operasyon yapabilir. Ancak aldığımız tedbirlerle bunlara müsaade etmeyeceğiz. Biz güçlü maliye yapımız, bankacılık altyapımızla, sağlam yönetimimizle bu şok ve dalgaları atlatırız. Önemli olan, sokağın, caddelerin, esnafın ne dediği. Esnafımız bu noktada hem piyasadan hem de bu oluşturulmaya çalışılan algıya karşı gerekli tepkiyi sandıkta vereceklerini ifade ediyorlar. Biz çalışmaya, gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Milletimizle 24 Haziran'dan sonra yolumuza devam edeceğiz."
24 Haziran'ın Türkiye'nin istikbali ve bekasıyla çok yakından alakalı olduğunu kaydeden Bakan Tüfenkci, bir yandan durmaksızın terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da ülke sınırlarında kurulmak istenen terör kolidoruna karşı operasyonların devam ettiğini ifade etti.
Bakan Tüfenkci, ekonomiyi geliştirmek için durmaksızın çalıştıklarını dile getirerek, 24 Haziran'da Türkiye'de bir çok kesimin oluşurmaya çalıştığı algıyı yerle bir edeceklerini sözlerine ekledi.

 Çalık, yurtta kalan öğrencilerle sahur yaptı


Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, kız öğrencilerle sahur yaptı. Çalık, sahur sonrası kız öğrencilere verdiği müjde sonrası alkış aldı.
Çalık, Hacı Hafize Özal Kız Yurdu'nda kalan öğrencilerle bir araya gelerek, sahur yaptı. Kız öğrencilerle sahur yapan Çalık, daha sonra kendisine yöneltilen soruları cevapladı.
Sıcak bir ortamda gerçekleştirilen söyleşide, Çalık, "Sizleri ziyaret etmenin memnuniyetini yaşıyorum. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum" dedi.
Çalık, öğrencilerin talebi üzerine YÖK Başkanı Fatih Saraç ve KYK Genel Müdürü Sinan Aksu ile görüştü. Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrencilerle paylaştığı bu yıl başlayacak olan yurtta kalmadıkları yaz aylarında artık yurt ücreti ödemeyecekleri müjdesini verdi.
Sıraya giren Çalık, sahurluğunu alarak, kız öğrencilerin arasına oturdu. Öğrencilerin öz çekim isteklerini de kırmayan Çalık, kendisine iletilen istek ve önerileri de dinledi.

banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv