Doğanyol referandumda birinciliğe aday

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Avrupa’nın, Almanya’nın, Hollanda’nın, İsviçre’nin tavrına karşı dik durmak için 16 Nisan’da sandığa gideceğiz ve ‘evet’ diyeceğiz” dedi.

09 Nisan 2017 Pazar 22:30
Doğanyol referandumda birinciliğe aday
banner83
Öznur Çalık: “16 Nisan parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiştir”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Avrupa’nın, Almanya’nın, Hollanda’nın, İsviçre’nin tavrına karşı dik durmak için 16 Nisan’da sandığa gideceğiz ve ‘evet’ diyeceğiz” dedi.
Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Doğanyol İlçesi ve Gökçe’de vatandaşlarla bir araya geldi.
MASKİ’nin tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 15 yıl boyunca parti kapatmaları, darbe girişimleri gibi birçok engellemelerle karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

“16 Nisan’da sandığa gideceğiz, ‘evet’ diyeceğiz”
Çalık, engellemelere karşı her zaman millete başvurduklarını kaydederek, “Milletimizin kapısını çaldık ve tam desteğinizi aldık. 15 yıl boyunca kesintisiz iktidar ama maalesef bunu kesmek isteyen çok ciddi bir zihniyet vardı. Bu sadece son 15 yıl için değildi. 94 yıllık parlamenter sistemde bugüne kadar birçok darbe girişimiyle karşılaştık” diye konuştu.
15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin Türkiye’nin dönüm noktası olduğunu dile getiren Çalık, şunları kaydetti: “Doğanyollu yiğit kardeşlerim 15 Temmuz’da demokrasi nöbetinde dimdik durdular. Bu darbe girişimlerine karşı hep birlikte Doğanyollu hemşerilerimle birlikte 16 Nisan’da beraberce sandığa gideceğiz. Terör örgütlerinin bize, ülkemize yapmak istediklerine engel olmak için bunu yapacağız. Avrupa’nın, Almanya’nın, Hollanda’nın, İsviçre’nin tavrına karşı dik durmak için 16 Nisan’da sandığa gideceğiz ve ‘evet’ diyeceğiz.”

“O pankartın hesabı sorulacak”
İsviçre’deki skandal pankartı hatırlatan Çalık, “Sandığa giderken bu fotoğrafı unutmayın. Bir pankart yapıyorlar, cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayanmış bir fotoğraf. Biz, vatan hainlerine bu memleketi asla bırakmadık, bırakmayacağız. İsviçre, o asılan fotoğrafın hesabını mutla verecek. Vatan hainleri Türkiye’de ve Almanya’da kol geziyor, buna asla izin vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımıza o fotoğrafı layık görenler, o silahı şakağına dayalı fotoğrafları yapanlara da hesabını soracağız. İşte o hesap günü 16 Nisan olacak” diye konuştu.
16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumun Türkiye’nin geleceği açısından önemli olduğuna dikkat çeken Çalık, “16 Nisan Recep Tayyip Erdoğan’ın ya da bir parti seçimi değildir. Bu bir hükümet sisteminin seçimidir ve parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiştir” ifadelerini kullandı.

“Milletimiz 16 Nisan’da ülkesine sahip çıkacak”
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise “16 Nisan’da bir halk oylaması yapılacak. Doğanyol bu davanın bir neferi olarak her daim cumhurbaşkanımızın arkasında durarak, bizim göğsümüzü kabartmıştır. Bu defada Allah nasip ederse yine büyük destekleriyle beraber büyük bir oy oranıyla hem Malatya’mız hem de Doğanyol için güzel bir desteği göreceğimizden şüphemiz yok” dedi.
Kahtalı, AK Parti’nin 15 yıldır milletin desteğiyle iktidarda olduğunu belirterek, şunları söyledi: “7 Haziran’da en fazla oy olan parti olmamıza rağmen 18 milletvekili eksiğiyle hükümeti kuramadığımızda hemen arkasından Suruç’taki patlamalarla başlayan daha sonra askerimize ve polisimize yapılan saldırılarla devam eden ülkedeki gerginliği birlikte yaşadık. Gezi olaylarını, 17-25 Aralığı gördük. 15 Temmuz’da da FETÖ terör örgütünün bir darbe girişimini de birlikte yaşadık. O gün bu topraklar için canını seve seve veren, tankın, topun, uçağın karşısında göğsünü siper eden 248 kardeşimiz şehit oldu. Bunların hepsini birlikte yaşadık.”
16 Nisan’da milli iradenin bir kez daha sandığa yansıyacağını dile getiren Kahtalı, “Bugün ‘hayır’ cephesine baktığımızda FETÖ’yü, DHKP-C’yi, PKK’yı, Almanya’yı, Hollanda’yı, İsviçre’yi görüyoruz. Ama biz, nasıl 15 Temmuz’da birlik ve beraberliğimizi sağlamış, vatanımıza ve topraklarımıza sahip çıkmışsak, 16 Nisan’da da yine milli irade kendi özgür iradesini ortaya koyarak, ülkesine sahip çıkacak. Milli irade bir daha bu ülkede çift başlılığa müsaade etmeyecek. Bu ülkede bir daha hükümet krizleri yaşanmayacak” diye konuştu.

“16 Nisan’da bütün oyunları bozacağız”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da Doğanyol’un her daim AK Parti’nin yanında durduğunu, cumhurbaşkanına sahip çıktığını ifade etti.
Çakır, 16 Nisanla birlikte bütün vesayet yapılarının üzerine çizgi çekileceğini ifade eden Çakır, “Darbecilerin üzerine kalın bir çizgi çekeceğiz. Darbecilerin ve ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenlerin oyunlarını bozacağız. Bu oyunlar, 16 Nisan’da bozulmuş olacak. Doğanyol’dan da güçlü bir ‘evet’ bekliyoruz. 17 Nisan’da Doğanyol ve Pütürge’nin büyük bir ‘evet’ vereceğinden hiçbir şüphemiz yok” dedi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv