Darbelerin son bulmasını istiyoruz

Millet inşallah sandıklara gidecek, 16 Nisan’da evet kararı çıktığı anda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oylanmış olacak ve 2019’da da sistemi hayata geçirmiş olacağız

14 Nisan 2017 Cuma 21:40
Darbelerin son bulmasını istiyoruz
banner83
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Biz milletin iradesine hiç kimsenin darbe vurmamasını istiyoruz. Millet inşallah sandıklara gidecek, 16 Nisan’da evet kararı çıktığı anda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oylanmış olacak ve 2019’da da sistemi hayata geçirmiş olacağız” dedi.
Çalık, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında Konak Mahallesi’ni ziyaret etti. Konak’ta vatandaşlarla bir araya gelen Çalık, esnaf ziyaretinde de bulundu.
Konak Mahallesi’nde kendisine hediye edilen yazmayı takan Çalık, bugüne kadar milli iradeye birçok kez darbe yapıldığını anımsatarak, bu darbelerin artık son bulmasını istediklerini ifade etti.
Milletvekili Çalık, milletin kendi kararını kendisinin vereceğini belirterek, şunları söyledi: “Başbakanlar idam edilmesin, çocuklar asılmasın istiyoruz. Biz, artık kararımızı milletimizin kendisinin vermesi gerektiğini ve milletin kendi devleti için mücadele etmesi gerektiğini düşünüyoruz. 1923’te Cumhuriyet kurulmuş o zaman o devletin içerisine bazı yabancı organlar girmiş. O devletin içerisine antidemokratik yapılar girmiş. O günden bugüne de her defasında milletin iradesi sandığa yansımış, sandıktan partiler çıkmış ve başkanlar olmuş ama başbakanlara görev yaptırmayan antidemokratik güçler olmuş. Bazen asker, bazen yargı, bazen bürokrasi, bazen FETÖ olmuş, her defasında ayrı yüzle ayrı şekilde önümüze çıkmış. Bu vesileyle biz milletin iradesine hiç kimsenin darbe vurmamasını istiyoruz. Millet inşallah sandıklara gidecek, 16 Nisan’da evet kararı çıktığı anda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oylanmış olacak ve 2019’da da sistemi hayata geçirmiş olacağız.”
16 Nisan’da sandıkların ‘evet’lerle dolacağını dile getiren Çalık, “‘Türkiye Büyük Millet Meclisi’ kalkıyor diyorlar. ‘Hükümet ortadan kalkıyor’ diyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin her gün söylediği yalanlardan birisi de bu. ‘Rejim değişiyor’ diyorlar, rejim asla değişmiyor. Türkiye Cumhuriyeti rejiminin adı 1923’te adı konmuş, 94 yıldır da devam ediyor” dedi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv