CHP Hekimhan İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve partililerin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

31 Ağustos 2018 Cuma 19:21
CHP Hekimhan İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hekimhan İlçe Danışma Kurulu toplantısı İl Başkanı Enver Kiraz'ın katılımı ile gerçekleştirildi.
Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve partililerin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Son günlerde döviz kurlarında yaşanan artışa değinen Kiraz, ülkeyi kötü günlerin beklediğini söyledi. 24 Haziran seçimlerinin üzerinden 2 ay geçtiğini ve yapılan sistem değişikliğinin ülkeyi kötüye götüreceğini söylediklerini ifade eden Kiraz, “Henüz 2 ay geçmesine rağmen ciddi bir ekonomik kiriz patlak verdi. Şuanda ülkede, Malatya’da, Hekimhan’da hepimiz önemli bir ekonomik krizle boğuşuyoruz. Geçmişte bu tür krizler yaşandığında suçlu kim olurdu? Hükümette kim varsa o olurdu ama şimdi hükümetin hiçbir suçu yok muş gibi tamamen topu taca atarak işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar” dedi.
Yaşanan ekonomik krizin her kesimin belini bükmeye devam ettiğini dile getiren Kiraz, “Özellikle son günlerde TL’de ciddi değer kaybı yaşandı. Bu değer kaybı aslında şunu ifade ediyor. Hepimizin evi, arabası varsa dolar karşısında değer kaybettiği anlamına geliyor. Asgari ücretin yarı yarıya düştüğü anlamına geliyor. Alım gücü asgari ücretli de 800 TL’ye kadar düştüğü anlamına geliyor. Yerli üretiminin tamamen bittiğini köylünün, çiftçinin bittiğini her şeyin dışa bağımlı hale geldiğini görüyoruz” şeklinde konuştu.
Adaletin ve güvenin olmadığı yerde ekonomik krizlerin olduğunu ifade eden Kiraz, “İktidar 2 ay bile ülkeyi yönetememiştir. Ciddi bir ekonomik krize sürüklemiştir. Birçok kişi işsiz, aç kalacak, evine ekmek götüremeyecek, yoksulluk artacak, köylünün, çiftçinin, üreticinin durumu daha da zorlaşacak gibi gözüküyor” dedi.
Malatya gündemine de ilişkin konuşan Kiraz, AK Partinin Malatyayı cezalandırdığını belirterek, “Eskiden Bakan ve genel başkan yardımcısı vardı ama bunların elinden aldılar. Bu bir bütün olarak Malatya'nın AK Parti tarafından cezalandırıldığını gösteriyor” dedi.
İlçe danışma kurullarının da sürdüğünü dile getiren Kiraz, geride kalan 24 Haziran seçimlerini bu toplantılarla farklı açılardan değerlendirdiklerini söyledi. Hem seçimi hem de ülkenin gidişatını ele aldıklarını ifade eden Kiraz, “Bunun yanı sıra önümüzdeki yerel seçimlerde hangi adımları atarak, daha sağlıklı bir yol haritası çıkarırız bunu masaya yatırıyoruz. Önümüzdeki hafta il başkanları toplantısı olacak, bizde buralarda hazırladığımız raporları genel merkeze aktaracağız” ifadelerine yer verdi.
Seçimin sonucunun CHP’nin bütün kademelerinde değerlendirildiğini aktaran Kiraz, “Hekimhan’da sevindirici durum 2014 yerel seçimlerden sonra bugün baktığımızda en yakın parti ile aramızda bin 500 oy farkı var. Her seçimde Hekimhan’da oylarımızı artıran bir partiyiz. Hekimhan’da bu desteği yerel seçimlerde de sürdüreceğine kuşkumuz yok. Ama birileri Hekimhan üzerinde çeşitli oyunlar oynuyorlar, ancak yönettikleri belediyeleri görüyoruz. Aksayan hizmetlerin Malatya Büyükşehir Belediyesinden kaynaklandığını hep birlikte görüyoruz ve biliyoruz. Herkese hizmet etmek zorunda olan bir büyükşehir belediyesinin sadece bir partiye çalışmasını ve taraflı davranmasını görüyoruz.
Ama artık mızrak çuvala sığmıyor, bu gidişat gidişat değil. Malatya’da her noktada büyükşehir kaynaklı önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Önce bu ilçeye talip olanlar büyükşehire baksınlar gelip hesabını versinler” dedi.
İl Başkanı Kiraz, Hekimhan'ın CHP için önemli bir ilçe olduğunu da dile getirerek “Burada huzur içerisinde kardeşçe yaşaması için herkesin katkı sunması lazım. Hekimhan kimleri görmek istiyorsa onlar yöneticilik yapacak. Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi Hekimhanlıların emrinde olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv