CHP Adayları Yazıhan ve Arapkir'de

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya 1. Sıra Milletvekili Adayı Veli Ağbaba, Hulisi Porgalı, Av. Soner Gökçe ve Av. Berna Karadaş ile birlikte Yazıhan, Fethiye ve Arapgir’de milletvekili seçimlerinde CHP’ye ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce için oy istediler.

07 Haziran 2018 Perşembe 12:32
CHP Adayları Yazıhan ve Arapkir'de
CHP Malatya Milletvekili Adayları Yazıhan ve Arapgir’de seçim çalışmalarına katıldılar.24 Haziran seçimlerinde oyların bölünmeden halkın iktidarı için kullanılmasını isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye saraydan değil halktan yana bir yönetim istiyor. Yolsuzluk düzeni değil, emekten yana bir Türkiye istiyor. Türkiye huzur istiyor. Türkiye, çalışmak ve üretmek istiyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya 1. Sıra Milletvekili Adayı Veli Ağbaba, Hulisi Porgalı, Av. Soner Gökçe ve Av. Berna Karadaş ile birlikte Yazıhan, Fethiye ve Arapgir’de milletvekili seçimlerinde CHP’ye ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce için oy istediler.

HALK, KİBİRDEN, HALKA YUKARIDAN BAKANLARDAN KURTULMAK İSTİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada, CHP’nin seçim beyannamesinin halkın ihtiyaçlarını karşılayan ve halkı kucaklayan bir bildirge olduğunu belirterek; “Genel Başkanımızın açıkladığı ‘Seçim Bildirgemiz’ tüm Türkiye’de heyecan yarattı. AKP günlerdir tedirginlik yaşıyor. Tüm ezberleri bozduk. Bu bildirge iktidar olacak bir siyasi partinin seçim bildirgesidir.Türkiye saraydan değil halktan yana bir yönetim istiyor. Hukuksuzlukların hakim olduğu bir ülke değil hukuk devleti istiyor. Yolsuzluk düzeni değil, emekten yana bir Türkiye istiyor. Türkiye huzur istiyor. Türkiye, çalışmak ve üretmek istiyor. Kibirden, halka yukarıdan bakanlardan kurtulmak istiyor. Gittikleri her yere koruma orduları ile yüzlerce araçlık konvoylar ile gidenlerden, milletin adamı diyip milletten korkanlardan uzaklaşmak istiyor” dedi.

DEMOKRASİ’DEN, ÖZGÜRLÜKLERDEN YANA OLANLAR ‘TAMAM’ DİYOR

“24 Haziran’da Cumhuriyetten, demokrasiden, emekten yana olanların hep birlikte 'Tamam' diyeceği bir seçime gidiyoruz” diyen Ağbaba, “Bütün gençlerimize karşılıksız 19 Mayıs ve 29 Ekim’de beş yüz liralık para vereceğiz. Ayrıca lisede ortaokulda nerde okursa okusun hiçbir çocuğumuz ücretle servise binmeyecek,bütün ulaşım masrafını devlet karşılayacak.Ben Yazıhan Karaca Köyü’nde doğdum. 1977 yılında ilkokula gittiğimde okulun 300 öğrencisi vardı. Fethiye’de 100 öğrenci vardı. Şimdi bizim köy Karaca’da bir tane okulumuz yok. Ambarcık’ta okul vardı, öğrenciyle doluydu. Balaban’ı öyle Eğirbük’ü öyle şimdi bir tane okul yok. Okulların kapatılması köylerin tamamını yakından etkiliyor. Köyden kente göçe yol açıyor. Köyde üretim bitiyor. Bu nedenle en büyük projemiz bütün köy okullarını tekrar açmak olacak. Her köye öğretmen atayacağız. AKP ile birlikte her alanda olduğu gibi eğitimde de tekleştirildi. Herkes aynı okulda okusun diyorlar, biz, kimin hangi okulda okuyacağına karar vermeyeceğiz. İster İmam Hatipte okusun ister normal okulda okusun okulları nitelikli niteliksiz diye ayırmayacağız. Bu büyük bir haksızlık büyük bir ayıp. Kusura bakma herkes nitelikli okulda okuyacak.Ama, zorla İmam Hatipe gitmelerini de istemiyoruz. Okuluna göndertmeyeceğiz. Kim nerede istiyorsa orada okusun. Malatya’nın her tarafını İmam Hatip Okulu yaptılar kendi çocuklarını özel okula gönderiyorlar, Amerikan Kolejine gönderiyorlar. Fakir fukaranın çocuğunu da imam hatip’e göndermek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

HANGİ AKP?

“Hedef 2023 diyorlar. 2023 hedefini hepiniz biliyorsunuz. 2023 hedefini bazen Tayyip Erdoğan söylüyor bazen yandaşları söylüyor” diyerek konuşmasını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “ Geçenlerde bir konuşma yaptım. AKP’lilerin yüzüne yüzüne söyledim.Hangi AKP diye sordum. Atatürk’ün annesinin namusuna dil uzatan mı yoksa Anıtkabir’de yüce Atatürk diyen AKP mi? Atatürk’ün manevi kızına laf söyleyen mi seçim dönemlerinde Atatürk’ü hatırlayanlar mı? ‘Keşke Atatürk olmasaydı da Yunan işgal etseydi’ diyenler mi?Tepkiler gelince çark eden AKP mi?”şeklinde konuştu.

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv