Baykal'ın eski avukatı Erbaşar Özsoy son yolculuğuna uğurlandı

Uzun yıllar CHP'de siyaset yapan ve Erzurum İl Başkanlığı görevinin yanında bir dönem de Deniz Baykal'ın avukatlığını yapan Erbaşar Özsoy son yolculuğuna uğurlandı. Özsoy'un cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun...

02 Ağustos 2013 Cuma 15:17
Baykal'ın eski avukatı Erbaşar Özsoy son yolculuğuna uğurlandı
Uzun yıllar CHP'de siyaset yapan ve Erzurum İl Başkanlığı görevinin yanında bir dönem de Deniz Baykal'ın avukatlığını yapan Erbaşar Özsoy son yolculuğuna uğurlandı. Özsoy'un cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP'li birçok siyasetçi katıldı.

Lenfoma hastalığına yenik düşen Erbaşar Özsoy'un cenazesi için Karşıyaka Mezarlığı'nda düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Parti Sözcüsü Atilla Koç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Ankara milletvekilleri Sinan Aygün ve Levent Gök'ün yanı sıra Sayıştay Başkanı Dr. Recai Akyel ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu katıldı. Erbaşar Özsoy'un ailesinden ise eşi Güzin Özsoy ile oğulları Ersen ve Evren Özsoy cenaze töreninde hazır bulundu.

ERBAŞAR ÖZSOY KİMDİR

Erbaşar Özsoy, 1948 yılında Erzurum-Şenkaya'da doğdu. Erzurum Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Aynı üniversitenin İşletme İktisadi Enstitüsü'nde master yaptı. Avukatlığın yanı sıra uzun yıllar sendika hukuk müşavirliği yaptı. Sendika ve toplu sözleşme hukuku alanında yayınlanmış iki kitabı bulunan Özsoy, merkezi Ankara'da bulunan Demokrasi ve Gençlik Vakfı'nın Genel Başkanlığını yaptı. Cuhmuriyet Halk Partisi'nin avukatı olan Erbaşar Özsoy, Erzurum İl Başkanlığı, CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Genel Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi Üyeliği yaptı. 1995 ve 1999 milletvekili genel seçimlerinde CHP Erzurum Milletvekili adayı oldu. 1997 yılında CHP'yi temsilen Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Bir dönem CHP Genel Başkanı olan Deniz Baykal'ın da avukatlığını yapan Erbaşar Özsoy, aynı zamanda CHP'nin Parti Meclisi Üyesi ve hukuk danışmanıydı. Evli ve iki çocuk babasıydı.
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv