Bakan Tüfenkci, Muhtarlarımız Cumhurbaşkanımızı Mahcup Etmeyecek

Bakan Tüfenkci, “Önümüzde bir referandum var. Muhtarlarımız ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanımızı mahcup etmeyecektir” dedi.

14 Nisan 2017 Cuma 10:59
Bakan Tüfenkci, Muhtarlarımız Cumhurbaşkanımızı Mahcup Etmeyecek
banner83
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hekimhan’da ilçe muhtarlarıyla buluştu. Muhtarlara hitap eden Bakan Tüfenkci, “Önümüzde bir referandum var. Muhtarlarımız ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanımızı mahcup etmeyecektir” dedi.
Bakan Tüfenkci, Hekimhan’da ilçe muhtarlarıyla bir araya geldi. AK Parti döneminde muhtarlara yönelik yapılan çalışmalardan bahseden Bakan Tüfenkci, “Muhtarlık gönüllülük esasına dayanan bir iş, millete hizmet etmek ise en büyük şeref ve onurdur. Cumhurbaşkanımız, başbakanlık yaptığı dönemde muhtarlara büyük önem vererek önemli çalışmaları hayata geçirdi. AK Parti ile beraber muhtarlarımızın maaşlarını yükseltip asgari ücret seviyesine getirdik. Cumhurbaşkanımız sizlerin desteğiyle seçilmiş bir cumhurbaşkanı olarak milletin mekanını ilk olarak sizlere açtı. Düzenli olarak her hafta muhtarlarla toplandı. Muhtarların taleplerini, illeriyle ilgili isteklerini birinci ağızdan dinleme fırsatı oldu. Geldiğimiz nokta itibarıyla da muhtarlarımızın SGK primlerinin hükümet tarafından yatırılması taleplerini, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla inşallah karşılayacağız. Muhtarlarımızın bizlerden istediği görev süreleri bittikten sonra da sınırsız olarak silah ruhsatlarının devam etmesi talebini de karşılamış olduk” şeklinde konuştu.
Konuşmasının devamında referandumda muhtarların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı mahcup etmeyeceğine inandığını aktaran Bakan Tüfenkci, “Önümüzde bir referandum var. Muhtarlarımız ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanımızı mahcup etmeyecektir” dedi.
YENİ BİR BÜYÜME HİKAYESİ YAZMAK İSTİYORUZ
Türkiye’de bir daha istikrarsızlık yaşanmaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin elzem olduğunu kaydeden Bakan Tüfenkci, “Türkiye’nin daha çok üretmeye, yatırıma, kalkınmaya ihtiyacı var. Gençlerimize istihdam sağlamaya ihtiyacımız var. Esnafımızı büyütmeye ihtiyacımız var. Bunların olabilmesi için de en az yüzde 5 büyümeye ihtiyacımız var. Türkiye bu oranları yakalayamazsa geriye gidiyor demektir. Bu sistem arızaları nedeniyle 2016’da Türkiye’nin başına gelenleri gördünüz. Biz istiyoruz ki bir daha darbe girişimleriyle ve terör saldırılarıyla karşı karşıya kalmasın ve yeni bir büyüme hikayesi yazalım. Biz istiyoruz ki birbirimizle uğraşmak ve sen-ben kavgaları yerine hep beraber Türkiye’yi kalkındıralım” ifadelerine yer verdi.
HEKİMHAN ÖNEMLİ BİR İLÇE
Bakan Tüfenkci, daha sonra Hekimhan Belediye Başkanı AliseydiMillioğulları’nı makamında ziyaret ederek ilçe yatırımları ve sorunları hakkında Millioğulları’ndan bilgi aldı.Burada konuşan Bakan Tüfenkci, Hekimhan’ın içerisinde barındırdığı hoşgörü kültürüyle ve madenleriyle Malatya ve Türkiye için önemli bir ilçe olduğunu ifade etti.
Hekimhan’a hükümet olarak ciddi anlamda bir yatırım yaptıklarına işaret eden Bakan Tüfenkci, “Hekimhan’ın su problemini çözdük, bunu yaparken de özellikle ilçemizin gelecekteki su problemini çözmek için de projelendirme yaptık” dedi.
YENİ BELEDİYE BİNASI VE HIZLI TREN
Bakan Tüfenkci, mevcut belediye binasının Hekimhan’a yakışmadığınıvurgulayarak, “İnşallah buraya yakışır bir bina yapacağız ve Hekimhanlıların daha iyi hizmet almalarını sağlayacağız” diye konuştu.
Hekimhan ile Malatya arasındaki mesafenin 45 dakikaya düştüğünün altını çizen Bakan Tüfenkci, Hekimhan-Kuluncak yolunun hizmete girmesiyle de iki ilçenin bağlanacağını ve hizmetlerin daha hızlı getirileceğini belirtti.
Bakan Tüfenkci, Hekimhan’a hızlı tren projesinin 2023 programın olduğunu ancak daha da öne çekmek için çalıştıklarını dile getirerek, “Buraya istasyon da yaparak buranın gelişimini ve irtibatını sağlamış olacağız. Diğer bir konu da konut sorunu. İnşallah TOKİ’yi buraya kazandırarak bu sorunu da çözeceğiz. Hekimhan’a kazandırdığımız hastane ile birlikte Hekimhan’ı sağlık hizmetlerinde de iyi bir noktaya taşıdık.” şeklinde konuştu.


 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv