Ak Parti Heyeti, Malatya’yı Karış Karış Gezmeye Devam Ediyor

AK Parti heyeti, 16 Nisan Halk Oylaması kapsamında Malatya’yı karış karış gezmeye devam ediyor, ziyaret edilen her mahalleden ‘evet’ sesleri yükseliyor.

10 Nisan 2017 Pazartesi 21:59
Ak Parti Heyeti, Malatya’yı Karış Karış Gezmeye Devam Ediyor
banner83
AK Parti heyeti, 16 Nisan Halk Oylaması kapsamında Malatya’yı karış karış gezmeye devam ediyor, ziyaret edilen her mahalleden ‘evet’ sesleri yükseliyor.
16 Nisan halk oylaması kapsamında referandum çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti heyeti, bu kez Koyunoğlu Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Koyunoğlu Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammet Emin Yalçınkaya ve partililer katıldı.
Yoğun bir ilgiyle karşılanan AK Parti heyeti adına ilk sözü Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammet Emin Yalçınkaya aldı. Yalçınkaya 16 Nisan’da sandıklara mutlaka gidilmesi gerektiğinin altını çizdi. Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammet Emin Yalçınkaya, “16 Nisan yüz yıllık hesapların görülebilmesi için çok önemli, 16 Nisan’da sandıklara sahip çıkıp, üşengeçlik göstermeden oylarımızı kullanmaya gitmeliyiz. Milli irade sandıklara mutlaka yansımalı” dedi.
BİZ BAKİ DEĞİLİZ, YENİ SİSTEMİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN İSTİYORUZ

Mahalle sakinlerine hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Önümüzdeki süreç çok önemli, bu sürecin iyi irdelenmesi gerekiyor. Bu referandum bizlere neleri kazandıracak, bugüne kadar mevcut sistem bizlere neleri kazandırdı, neleri kaybettirdi. Hafızalarımızı canlandırmamız gerekiyor. İnsanlarımızın zihnini bulandırmak adına ‘hayırcılar’ bir takım söylemler içine giriyor. AK Parti hükümetleri bugüne kadar gelen hükümetlere göre çok büyük icraatlara imza attı. Bir onlara bakalım, birde zayıf hükümetlerin, koalisyon dönemlerinin neler kaybettirdiğine. Neden ‘evet’ dememiz gerektiğinin en büyük göstergesi bu. Ülke darbe süreçlerinde çok kan kaybetti. 60’lı, 70’li, 80’li hatta 90’lı yıllarda neler yaşandı hepimizin hafızasında. Her on yılda bir darbeler gördük. En son 15 Temmuz’u yaşadık. AK Parti’yle birlikte koalisyon dönemleri son buldu, ülke güçlü bir devlet anlayışı gördü. AK Parti dönemine kadar iktidara gelen hükümetlerin arkasında millet yoktu, vesayet grupları vardı. AK Parti dönemine kadar insanlar kimliklerini açıklayamıyor, düşüncelerini söyleyemiyorlardı. AK Parti sırtını sandığa yasladı. Hak’tan aldığı gücü hizmet olarak sundu. Bizim bir sonraki nefesi alıp almayacağımız garanti değil. Bu yüzden ki bu sistemi ülkemizin geleceği için istiyoruz. Çift başlılığının yaşandığı dönemlerde ülke neler kaybetti hep birlikte yaşadık. Yetki karmaşası yüzünden, fırlatılan anayasa kitapçığı ülkeyi ekonomi k olarak hangi noktalar getirdi, bedelini birlikte ödedik. Bu sistemle birlikte bunların hiçbiri yaşanmayacak. Sistem sadece sırtını halka yaslayacak. Bu nedenle 16 Nisan’da sandıklarda Malatya rekor kıracak” şeklinde konuştu.
CHP BİR HALKLA BİRDE YARADAN İLE BUGÜNE KADAR ARASINI DÜZELTEMEDİ
Bugüne kadar ülkede her şeyi sil baştan dizayn ettiklerini vurgulayan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de şöyle konuştu:
“Bugüne kadar devrim niteliğinde çalışmalar yaptık. Ancak bir tek ana muhalefet partisini doğru düzgün muhalefet yapacak standartlara ulaştıramadık. Onların kapasiteleri 18 maddeyi algılamakta zorlanıyor. 16 Nisan’da yaptıklarımızın üstüne daha fazlasını ekleyeceğiz. Ana muhalefet partisi de kendine çeki düzen verir diye umut ediyoruz. CHP İttihat ve Terakki Partisi döneminden beri almış oldukları taşeronluk görevini ifa ediyorlar. CHP bir halkla birde yaradan ile bugüne kadar arasını düzeltemedi. CHP ‘hayır’ demeyi kendine şiar edinmiş durumda. Milletin yararına ne varsa bugüne kadar ‘hayır’ dedikleri gibi, ülkenin geleceği için büyük öneme sahip 18 maddeye ’de ‘hayır’ diyorlar. Bunlar milletin değerleri için savaş halindeler. Bugüne kadar ne Menderesin, ne Özal’ın ne de Erbakan’ın halktan aldığı teveccühü onlar hiçbir zaman alamadılar. Bunun nedeni halk gibi düşünmedikleri, halk gibi görmedikleri, halkın değerlerine saygı duymadıkları içindir. Onların yanında kim var PKK, DEAŞ, DHKP-C var. Çanakkale’yi geçilmez kılıp nasıl, haçlı zihniyeti denize döktüysek, bugün onun rövanşını almak isteyen zihinlerini kiraya veren kişiler var.”
Neden ‘evet’ denmesi gerektiğini de anlatan Şahin, “Yollar duble olduğu için, başörtülü kardeşlerimizin hayatını zamanında kararttıkları için, 17-25 Aralık’ta ekonomik olarak yapılanlar için, yapılan darbelere çanak tuttukları için, 15 Temmuz’da darbecilerin yanında oldukları için. Milletimiz artık devletine daha çok sahip çıkıyor. Bugüne kadar olmadığımız kadar birlik içindeyiz. 16 Nisan önemli bir dönemeç. Mutlaka ve mutlaka sandıklara giderek vatandaşlık görevimizi yerine getirelim. İnşallah yüzde altmışların üzerinde ‘evet’ çıkacak” ifadelerine yer verdi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da katılımın en üst boyutta olmasını istediğini belirtti. Katılım çok önemli diyen Polat, “Bu konuda hassas davranıp sandıklardaki yerimizi alalım. Malatya’mızın kararı net oyu evet” şeklinde konuştu.
AK PARTİ HEYETİ, SELÇUKLU MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder Selçuklu Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. AK Parti heyeti Selçuklu Mahallesi’nde büyük bir coşku ile karşılanırken burada ilk konuşmayı Başkan Güder yaptı. 17 Nisan’da milletin daha güzel bir Türkiye’ye uyanacağını aktaran Güder, referanduma sayılı günler kala ‘oy kullanın’ çağrısını yineledi.
Daha sonra söz alan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan AK Parti’nin bugüne kadar 11 seçim gerçekleştirdiğini belirterek, “Çok şükür her seçimde Malatya halkı, Battalgazi halkı, Selçuklular kendi üzerine düşeni hakikaten en güzel şekilde yerine getirdi. Milletimiz, her seçimde kendisine yakışanı ve yaraşanı yaptı. Dolayısıyla inşallah 16 Nisan’da da sandığa gideceksiniz ve ‘evet’ mührünü sandıklara vuracaksınız” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Türkiye’nin terörle mücadelesine dikkati çekti. Avrupa’nın Türkiye’yi terörle mücadelede yalnız bıraktığını vurgulayan Başkan Çakır, şöyle devam etti:
“Biz çocuklarımızı düşünmek zorundayız. Artık Türkiye’nin darbelerle zaman kaybetmeye tahammülü yok. Dünya yeniden şekilleniyor. Süper güçler ise adeta bir yarış içerisinde ve en büyük kabusları Türkiye’nin büyümesi. İşte bunun içindir ki ülkemizle bu kadar uğraşıyorlar. Avrupa Türkiye’yi Suriye’de, Irak’ta, PKK ile mücadelede yalnız bırakmıştır. Yalnız bırakmak şöyle dursun, her zaman söylediğimiz gibi terörün kuluçka merkezi Avrupa’dır. Dolayısıyla güçlü bir Türkiye için, terörle daha güçlü mücadele edebilmek için yeni sistem elzemdir diyoruz.”
MİLLETİN HAKKINI MİLLETE İADE ETTİK
Selçuklu Mahallesi’nde son olarak söz alan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de referandumun önemine dikkat çekti. AK Parti döneminde yapılan hizmetleri anlatan Şahin, “Bizden önceki dönemlere baktığınızda bu hizmetlerin hiçbirini göremezsiniz. Peki bun u nasıl başardık? Bugüne kadar kim milletin işine burnunu soktuysa sizlerden aldığımız< güçle onları hizaya getirdik. Hizaya getirirken de onların haklarını gasp etmedik. Milletten gasp ettikleri hakları tekrar size iade ettik. İşte bundan rahatsızlık duyuyorlar. Bunun için ‘hayır’ kampanyası başlatıyorlar” diye konuştu.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv