Ak adaylar esnaf ziyaretlerinde bulundu

AK Parti Malatya Milletvekili Adayları Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ve Selahattin Barış Palandöken, esnaf ziyaretlerinde bulundu.

21 Haziran 2018 Perşembe 15:57
Ak adaylar esnaf ziyaretlerinde bulundu
AK Parti Malatya Milletvekili Adayları Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ve Selahattin Barış Palandöken, esnaf ziyaretlerinde bulundu.
24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında çalışmalarını sürdüren ak adaylar, ziyaretlerde bulundu.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, Akçadağ İlçesi'nde AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, Kapalı Çarşı esnafını, AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ise Fahri Kayahan Caddesi esnafını ziyaret etti.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Akçadağ İlçesi'ni ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Çakır, 24 Haziran seçimleri için destek istedi. Çakır, "Akçadağ en çok geldiğimiz ilçe. Akçadağ, büyükşehir olarak ciddi yatırım yaptığımız ilçelerin başında geliyor. Merkezde Akçadağ'ın altyapısı yenilendi. 50 yıllık Akçadağ'ın ihtiyacı olan altyapı yenilendi" dedi.
Türkiye'nin 24 Haziran'da önemli bir seçim yapacağını ifade eden Çakır, "24 Haziran'ı Türkiye'miz için bir dönüm noktası olarak görebiliriz. Bu sadece ülkemizle sınırlı değil, tüm İslam coğrafyası, Ortadoğu'daki barış, huzur ve istikrar adına Türkiye'de cumhurbaşkanımızın güçlü bir oy ile çıkması gerekiyor. AK Parti'nin meclise güçlü bir şekilde girmesi gerekiyor. Terörün kökünü kazıyacağız. Artık terörün sonuna gelindi" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı ise merkezde Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret ederek, 24 Haziran'da AK Parti'yle güçlü bir şekilde yola devam etmek için destek istedi.
Kahtalı, 24 Haziran'da yapılacak olan seçimlerin Türkiye için dönüm noktası olduğunu kaydeden Kahtalı, "24 Haziran'da durmak yok yola devam diyelim. Pazar günü AK Parti'ye güçlü bir destek bekliyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların bozulması için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'mizin seçimden güçlü bir şekilde çıkması gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Kahtalı daha sonra AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ile birlikte Bentbaşı Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısında vatandaşlara hitap etti.
Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken, "Önümüzde 24 Haziran gibi çok önemli bir seçim var. Şer odaklarına gününü göstereceğimiz ve onlara dersini vereceğimiz, sandığa onları gömeceğimiz bir süreç başlıyor. AK Parti bir hizmet hareketi. AK Parti'nin amacında hizmet var. AK Parti 24 saat hizmet, proje üreten bir parti. AK Parti'nin haricinde bir tane hizmet üreten siyasi parti yok" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı ise 24 Haziran'da Türkiye'nin önemli bir seçim yapacağını belirterek, şunları söyledi: "Afrin'de 4 bin 500 teröristi etkisiz hale getirdik şimdi Kandil'de mücadele ediyoruz. Ülkemizin neresinde bir terörist varsa onları yok edip, ülkemizin refah ve huzurunu artırmak için gayret içerisindeyiz. Birileri yapmak, ülkeyi huzura ulaştırmak için gayret ederken birileri yakmak, yıkmak için hedef koyuyor, proje geliştiriyor. Biz, 16 yıldır ülkemizse nasıl hizmet ediyorsak, nasıl terörle ve bu ülke üzerinde hesapları olanlarla mücadele ediyorsak, 24 Haziran'dan sonrada başta Malatya'mız olmak üzere 81 milyonla beraber tarafımızı net ortaya koyarak, onların oyunlarını bozup, başlarına geçireceğiz."
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ise Fahri Kayahan Caddesi esnafını ziyaret etti.
Plalandöken, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde esnaflardan destek istedi.

"Terör örgütlerinin kökünü hep birlikte kazıyacağız"

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Terör örgütlerinin kökünü hep birlikte kazıyacağız. Girdikleri hangi delik varsa orada bulacağız ve yok edeceğiz. PKK'ya da, PYD'ye de, YPG'ye de gereken dersi sonuna kadar vereceğiz. Şehitlerimizin kemiklerini sızlatanlara da gerekli dersi vereceğiz" dedi.

Çalık, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında çalışmalarını sürdürdü.

Malatya Ticaret Borsası (MTB) ve Birlik Vakfı'nı ziyaret eden Çalık, Çukurdere Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlara hitap etti.

Çalık, seçim çalışmaları kapsamında Malatya Ticaret Borsası ve Birlik Vakfı'nı ziyaret etti.

Çalık, ilk ziyaretini Malatya Ticaret Borsası'na gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Çalık, "Tarım ve ticaretle ilgili verilerimiz, Türkiye gelişen ve büyüyen bir halde. 2002-2018 yılları arasında yüzde 5,8 büyüme sağlanmış vaziyette. 2017 yılında da 7,4'lük büyümeyle, başımıza gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemesine rağmen biz büyümemize devam ettik" ifadelerini kullandı.

Türkiye ekonomisinin 'bir anayasa kitapçığının fırlatılmasıyla' yerle yeksan olan dönemlerden güçlü bir hale geldiğini kaydeden Çalık, "Güçlü bir Türkiye var. Bunun en önemli sebebi de siyasi ve ekonomik istikrardan kaynaklanmaktadır. Siyasi istikrarın sağlanmasında siz ekonomisinin omurgası olan kardeşlerime, üreticilerime ve ihracatçılarıma çok teşekkür ediyorum. Bu büyümeyi sizler sayesinde yakaladık. Ticaretle birlikte tarım alanında da çok önemli işlere imza attık" dedi.

Çalık, 2002'den önce tarıma ayrılan bütçenin 2,3 milyar TL olduğunu anımsatarak, "Şuanda Türkiye'de tarıma ayrılan bütçe 16,2 milyar TL. Bugüne kadar hiç görülmeyen ve gösterilmeyen destekleri ilk kez AK Parti iktidarlarında, kurucu liderimiz genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan döneminde verdiğimizi hatırlatmak isterim. Üreticimize verdiğimiz mazot desteğinden gübre ve yem desteğine kadar birçok desteği sizlerle buluşturduk" diye konuştu.

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, daha sonra Birlik Vakfı Malatya Şubesi'ni ziyaret etti. Çalık, buradaki konuşmasında, "Ülkemiz gelişen ve büyüyen bir ekonomiye sahip. Gelişen ve büyüyen ekonominin en önemli katmanlarından bir tanesi girişimcilik ruhunu yeniden inşa etmek. Bunun içinde İş-Kur aracılığıyla sosyal devlet anlayışını inşa etmek üzere Türkiye genelinde girişimcilik eğitimlerini başlatıyoruz. Sosyal devlet anlayışı altında İş-Kur'un eğitim programlarına devam etmesini canı gönülden arzu ediyorum. İkincisi yine sosyal devlet anlayışı altında Toplum Yararına Çalışma Programlarımız var. Sosyal yardımlarımızı biz insanlarla buluşturuyoruz ama sosyal yardımdan ziyade onları istihdama kazandırma adına Toplum Yararına Çalışma Programı ile İş-Kur üzerinden çalıştırdığımız insanları, çalıştıkları zaman kadar paralarını onlara veriyoruz. Bu çok önemli bir sosyal devlet anlayışıdır. İlk kez AK Parti döneminde başladı ve insanlarımızda hem istihdam ediliyorlar hem iş öğreniyorlar hem de çalıştıkları kurumda beğeni aldıklarında da devamlı iş sahibi olabiliyorlar" ifadelerine yer verdi.

Çalık, daha sonra Çukurdere mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısında vatandaşlara hitap etti.

Çalık, konuşmasında, "Terör örgütlerinin kökünü hep birlikte kazıyacağız. Girdikleri hangi delik varsa orada bulacağız ve yok edeceğiz. PKK'ya da, PYD'ye de, YPG'ye de gereken dersi sonuna kadar vereceğiz. Şehitlerimizin kemiklerini sızlatanlara da derslerini vereceğiz. Anamızın gözyaşına, babamızın yürek sızısına katlanmak asla mümkün değil. Selahattin Demirtaş'ı ziyaret edenlere bunun hesabını siz soracaksınız. Terör örgütlerini ziyaret edenlere bunun hesabını siz soracaksınız. O cenazelere gidenlere hesabı siz soracaksınız. CHP'ye de, PKK'nın uzantısı HDP'ye de o hesabı siz soracaksınız. CHP'yle, HDP'yle kol kola giren ipsizlere, temsilsizlere de o hesabı siz soracaksınız. Erdoğan'sız bir Türkiye tasavvur edenlere gereken cevabı 24 Haziran'da Çukurdere verecek" dedi.


 
banner315

    Yorumlar

banner322
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv