Ağbaba: ''Göstermelik Atatürk Sevgileri Dikkat Çekici''

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

09 Kasım 2017 Perşembe 17:51
Ağbaba: ''Göstermelik Atatürk Sevgileri Dikkat Çekici''
banner83
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın 10 Kasım Mesajı şu şekilde;
Kurtuluş Savaşımızın eşsiz başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet ve siyaset adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 79. Yılında rahmet ve özlemle anıyorum.

Parlamenter sistem, laiklik, basın özgürlüğü, yargı bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü, kişi hak ve hürriyetleri yok edilmek istendiği, tam bağımsız , çağdaş ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün fikirlerine, büstlerine, resimlerine saldırıldığı, kendisine ve annesine ağır hakaretler edildiği, ders kitaplarından isminin silinmek istendiği, Cumhuriyet değerlerine yönelik toplu ve sistemli saldırıların arttığı günümüzde Mustafa Kemal ve arkadaşlarının canlarını ortaya koyarak hayata geçirdikleri çağdaşlaşma adımları ve devrimler halkımıza her zamankinden daha fazla anlatılmalıdır. Çeşitli dayatmalarla Atatürk’ü hafızalardan silmek isteyenler, bu amaçlarında başarılı olamayacaklarını mutlaka anlayacaktır.

Bir taraftan Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk’e karşı başlatılan karalama kampanyaları devam ederken, diğer taraftan aynı çevrelerin Atatürk sevgisinin! Şaşkınlık verecek şekilde bir anda artması da çok manidardır. Sistemli saldırının başrol oyuncularının, bir yerlerden aldıkları talimatla, göstermelik Atatürk sevgileri dikkat çekicidir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti koruyacağımıza bir kez daha söz veriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyete ve onun kazanımlarına karşı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da mücadelesine devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun şahsında Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv