6 oka laf söylemek kimsenin haddi değildir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Soner Gökçe ve Parti İl Başkanı Enver Kiraz düzenledikleri basın toplantısı ile 31 Mart Yerel seçimlerine doğru gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

04 Ocak 2019 Cuma 16:27
6 oka laf söylemek kimsenin haddi değildir
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Soner Gökçe ve Parti İl Başkanı Enver Kiraz düzenledikleri basın toplantısı ile 31 Mart Yerel seçimlerine doğru gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökçe " Bu kente nefes aldıracağız" açıklamasını yaparken, İl Başkanı Kiraz ise iktidarın parti amblemleri ile ilgili açıklamalarına ," 6 oka laf söylemek kimsenin haddi değildir" şeklinde konuştu.

- CHP'DE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANIYOR

31 Mart yerel seçimlerine doğru Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Soner Gökçe'nin ismini açıklanması ile Malatya'daki çalışmalarına start veren CHP'de, Başkan Adayı Gökçe ve Parti İl Başkanı Enver Kiraz, kahvaltıda basın mensuplarıyla buluştu. Propaganda çalışmalarını önümüzdeki günlerde yoğunluklu sürdüreceklerine dikkat çeken İl Başkanı Kiraz, Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın," 31 Mart günü vatandaş CHP'ye 6 oku yaktıracak" şeklindeki açıklamasına sert bir şekilde cevap vererek," 6 okun anlamını bilmeyen bir milletvekili ile karşı karşıyayız. 6 oka laf söylemek kimsenin haddi değildir" dedi.

Basın toplantısında ilk sözü alan ve Ak Parti Milletvekili Çalık'ın açıklamalarına tepki gösteren İl Başkanı Kiraz , " Ak Parti Milletvekili Çalık’ın bir ifadesi vardı. O, ‘Halk 31 Mart’ta CHP’ye o 6 oku yaktıracak’ diyor. 6 okun anlamından bihaber olan bir milletvekili ile karşı karşıyayız. 6 okun yanmasından nasıl bahsedebiliyor, bunu neyle eşleştiriyor bunu anlamak mümkün değil. Herkesin, haddi değil 6 oka laf etmek. O sanıyor ki, kendisi gibi patlatabilecek bir ampul kullanıyor. Edison bilseydi ki bugün ampul zarar verebilecek anlamda kullanılacak, onu emin olun icat etmezdi. 6 okun içinde rejimimizin adı var. Yani Cumhuriyetçilik var. Milliyetçilik var. Halkçılık var, Laiklik var. İnkılapçılık var. Vatandaş bir poşeti bile 25 kuruşa almak zorunda kalıyor. Malatya’nın birçok sorunu var. Çevreyolu yok, Battalgazi’de Devlet Hastanesi yok. Malatya’nın trafik sorunu var. Malatya yeşillikten beton Malatya’ya dönüştü ve sen önce bunların hesabını ver. "şeklinde konuştu.

"PROJELERİMİZLE YARIŞACAĞIZ"

CHP Malatya Büyükşehir belediye Başkan Adayı Avukat Soner Gökçe'de konuşmasına, Milletvekili Öznur Çalık'ın açıklamalarına "Onların seviyesine inmeyeceğiz" ifadesi ile tepki gösterirken, propaganda süreci ile ilgili olarak, " Bu kente nefes aldıracağız, projelerimizle yarışacağız" dedi.

Malatya'nın yerel yönetimlerde son 15 yılını Ak Partili başkanlara teslim ettiğini ancak tek başına iktidarın imkanlarına rağmen Malatya'nın rutin belediyeciliğin dışında bir hizmet görmediğine dikkat çekerek, " Tüm Malatya’yı kucaklayacak, tüm Malatya’yı gezerek yaptığımız bir çalışmayı gerçekleştirdik, mutfağımızda bunu hazırladık. Önümüzdeki günlerde çok etkili bir ortamda büyükşehir belediye başkanlığına nasıl talip olunacağını, Malatya’nın sorunlarının nasıl tespit edildiğini ve bu sorunlar karşısında hangi projelerin gerçekleştirileceğini, hangi ekiple bunların yapılacağını tüm kamuoyu ile tartışacağız. 16 yıldır Merkez ve çevre ilçeleri yönetiyorlar. Son anketlere göre büyükşehir memnuniyetsizliği yüzde 60 oranında. Bugün, Malatya’nın problemleri eğer var ise büyükşehirin yanı sıra , büyükşehir ile iç içe olmuş ve yaklaşık 40 il kadar büyük ilçe olan merkez ilçelerimiz Battalgazi ve Yeşilyurt durumu da göz ardı edilemez. Son 5 yıldır büyük şehir ile yönetiliyoruz, bize bir mega proje söylesinler." dedi.

"Malatya'nın en büyük sorunu trafik" diyen Gökçe, “Trafik sorunu Malatya’ nın çekilmez bir durumu haline gelmiştir. Piknik alanları açılarak şehir yönetilmez. Şemsiye sokakları kurularak şehir yönetilmez. Büyük şehir Malatya’mız sosyal, kültürel, turizm, sanayi, istihdam alanında çok açık bir şekilde büyük eksikliklerle karşı karşıya. Biz bunlarla ilgili olarak tüm sunacağımız projelerle neleri yapacağımız, neleri yapamayacağımızı kamuoyu ile paylaşacağız. Malatya’da yeşillik kaldırıldı, Malatya’da yollar, bulvarlar açılmadı. Şehri tek bir noktaya kilitlediler, şehri açmadılar. Şehri batısında doğusunda cazibe merkezleri oluşturmadılar. Bugün 300 binlik bir ilçe bir Devlet Hastanesi yok. Bu şehri 'çevreyolunun altı, çevre yolunun üstü' diye ayırdılar. İnsanların hizmet alma noktasında yaşamsal anlamdaki kalitelerini, sosyal hakların kullanılmasında ayrım yaptılar. Bizim dönemimizde çevre yolunun altı da üstü de bizim. Şehri açacağız, kente nefes aldıracağız. Şehri turizm noktasında geliştireceğiz. Birileri kendilerini nerede görürse görsün, Malatya Büyük şehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe olarak bu seçimi kazanmak için yola çıktık ve bu seçimi kazanacağız" şeklinde konuştu. 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv