31 Mart'ta önemli bir seçim yaşayacağız

Tüfenkci, Malatya'daki temasları kapsamında Sanat Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Malatya Kadın Kolları tarafından düzenlenen eğitim programına katıldı.

03 Ocak 2019 Perşembe 17:37
31 Mart'ta önemli bir seçim yaşayacağız
Bülent Tüfenkci, "31 Mart'ta önemli bir seçim yaşayacağız. Bu seçim, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçtikten sonra özellikle yerelin şekillenmesi noktasında önemli bir bütünleşmeyi sağlayacak. Bu sistemin başarılı olup olmaması noktasında da bir kilometre taşı oluşturacak" dedi.

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya'daki temasları kapsamında Sanat Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Malatya Kadın Kolları tarafından düzenlenen eğitim programına katıldı.

Bülent Tüfenkci, 31 Mart'ta Türkiye'nin önemli bir seçime gideceğini ifade ederek, "Bu önemli seçime giderken, böyle bir programı tertiplemeleri hem teşkilatımızda motivasyon açısından hem de gönüllü olarak bu davanın çilesini çeken kadın arkadaşlarımıza, annelerimize, bacılarımıza seçmenlerimize giderken nasıl davranılması konusunda da yol gösterici olması bakımından tebrik ediyorum" dedi.

'AK Parti davasına gönül vermiş kadınlar ve erkekler olarak bizler bir davanın sorumluluğunu, bu topluma hizmet etmenin misyonunu yaşayan ve yaşatan insanlar olarak hareketlerimize elbette ki çok dikkat etmemiz gerekir' diyen Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim medeniyetimiz esasında kadını anne olarak tarif etmiş, dolayısıyla bir eğitim görevi de vererek, toplumun inşası ve toplumun temellerini atma noktasında nasıl davranması gerektiğini; evlat yetiştirirken bu ülkeye, topluma ve millete medeniyetimize nasıl faydalı olması gerektiğini göstermiştir. Bu noktada Peygamber Efendimizin eşleri bizim en güzel örneklerden birisidir. Dolayısıyla onları hayatı; kadının ticarette nasıl olması, toplum hayatında nasıl olması gerektiğini, bir anne olarak neler yapması gerektiğini ve bu toplumu inşa eden en önemli unsur olarak nelere dikkat edilmesi gerektiğini ortaya koydu. Bizim içinde esasında en temel gösterge ve örnek alınacak şahsiyetler onlar. İçinde yaşadığımız toplumda AK Parti davasına gönül vermiş kadınlar ve erkekler olarak bizler bir davanın sorumluluğunu, bu topluma hizmet etmenin misyonunu yaşayan ve yaşatan insanlar olarak hareketlerimize elbette ki çok dikkat etmemiz gerekir. Karşıdaki insanla empati kurarak, bizim bir misyonun temsilcisi olduğumuzu unutmadan davranmamız gerekir. Bu noktada özellikle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Emine Erdoğan'ın ortaya koymuş olduğu tavır ve bu noktadaki eğitmen tutumuyla bize de bir anlamda, bu teşkilatın mensuplarına da örnek teşkil etmektedir."

Milletvekili Tüfenkci, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimin yerelin şekillenmesi noktasında önemli bir bütünleşmeyi sağlayacağını belirterek, "31 Mart'ta önemli bir seçim yaşayacağız. Bu seçim, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçtikten sonra özellikle yerelin şekillenmesi noktasında önemli bir bütünleşmeyi sağlayacak. Bu sistemin başarılı olup olmaması noktasında da bir kilometre taşı oluşturacak. Burada sizlerin çabaları, emeği yerel yönetimler içerisinde almış olacağınız roller, elbette ki gelecek içinde önem arz edecek" dedi.  
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv