16 Nisan'da millete rağmen siyaset yapma dönemi kapanacak

16 Nisan'da yapılacak olan Halk Oylaması kapsamında mahalle toplantılarını sürdüren AK Parti heyeti bu kez Özalper Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

09 Nisan 2017 Pazar 22:26
16 Nisan'da millete rağmen siyaset yapma dönemi kapanacak
banner83
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "3 Kasım 2002 tarihinde sözde, karar da milletindir diyerek yollara çıkan bu ekip, sizlerin içinden çıktı. Bizden önceki dönemlerde milletvekilleri bu ülkenin beyazları diyebileceğimiz bir azınlığın elindeydi. Yerli, milli bir siyaseti ülkede hakim kılmaya çalışıyoruz"
16 Nisan'da yapılacak olan Halk Oylaması kapsamında mahalle toplantılarını sürdüren AK Parti heyeti bu kez Özalper Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Özalper mahallesinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve partililer katıldı.
ÜLKE CUMHUR'UN BAŞKANI TARAFINDAN, TEK OLARAK YÖNETİLECEK

Toplantıda ilk olarak söz alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "16 Nisan'da bir tercih yapacağız. 16 Nisan'da tercihimiz eski Türkiye için 'hayır' mı? Yoksa Yeni Türkiye için 'evet' mi? Olacak. Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte ülkemizin rejimi 'Cumhuriyet' olmuştur, ancak hükümet sistemi 'Parlamenter' olmuştur. 94 yıldır Parlamenter Sistemle yönetiliyoruz. 94 yıl içerisinde 65. Hükümet kuruldu. 1,5 yıla bir hükümet düşüyor. Öyle zamanlar olmuş ki 6 ayda 9 ayda bir hükümetler oluşmuş. 7 Haziranda ki gibi hükümet kurulamaz hale gelmiş. Parlamenter Sistemin olumsuzluklarını bugüne kadar yaşadık. Parlamenter Sistem koalisyonlara gebe bir sistemdir. 16 Nisan'la birlikte yeni sistem de beş yılda bir seçime gidilecek ve halk hem Cumhurbaşkanını hem de milletvekillerini seçecek. Halk bugüne kadar kötü olan hiçbir şeyi seçmemiştir. Bundan sonra da seçmeyecektir. Cumhurbaşkanı hemen hükümetini kuracak ve beş yıl seçime gidilmeyecek. Ülkenin Başbakanı olmayacak. Ülke Cumhur'un Başkanı tarafından, tek olarak yönetilecek.Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin temel mantığı budur." sözlerini kaydetti.
MİLLİ BİR SİYASETİ ÜLKEDE HAKİM KILMAYA ÇALIŞIYORUZ

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, "3 Kasım 2002 tarihinde sözde, karar da milletindir diyerek yollara çıkan bu ekip, sizlerin içinden çıktı. Bizden önceki dönemlerde milletvekilleri bu ülkenin beyazları diyebileceğimiz bir azınlığın elindeydi. Yerli, milli bir siyaseti ülkede hakim kılmaya çalışıyoruz. Eski Türkiye'nin yollarını nasıl duble yol yaptıysak, özgürlükleri kısıtlayanlara nasıl yeter artık söz milletidir dediysek, ekonominin büyümesini unutup, eksileri küçülmeyi yaşadıysak milletimizle birlikte o dönemleri bitirdik. En uzun ve istikrarlı dönem AK Parti dönemi oldu. Onlar sadece koalisyon dönemleri yaşadılar" ifadelerini kullandı.
16 NİSAN'DA MİLLETE RAĞMEN SİYASET YAPMA DÖNEMİ KAPANACAK

Anayasayı sil baştan değiştirmek istedik ancak hep karşı çıktılar diyen Şahin, " Milliyetçi Hareket Partisiyle birlikte bir araya geldik. Ortaklık kurduk. Hep birlikte anayasayı şekillendirdik. 16 Nisan'da sizlerin desteğiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini gerçekleştirmiş olacağız. 16 Nisan'da millete rağmen siyaset yapma dönemi kapanacak. Bir çağ kapanıp, başka bir çağ açılacak. Bizim ecdadımız zamanında yunanlıları denize döktü ancak 'evet' diyenleri denize dökeceklerini söyleyenleri biz sandığa dökeceğiz. Bizle kimseye karşı kin, öfke taşımıyoruz. Bizler Nisan yağmurları gibi herkese aynı hizmeti sunacağız. Ama onlar iktidarda olsaydı, 'evet' diyenleri hiçbir hizmetten faydalandırmazlardı. 16 Nisan'da hizmetleri arttırmak için 'evet' diyeceğiz. Türkiye genelinde yüzde altmışlardayız. CHP konuşmaya devam ettikçe biz oylarımızı daha da artıracağız. Biz iktidara gelmeden önce herkes ötekileştirilmişti. AK Parti herkesin hakkını iade etti. Herkes kendine yakışanı yapar bizde kendimize yakışanı yapıyoruz" şeklinde konuştu.
 
banner143

    Yorumlar

banner309
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv