16 Nisan’da güçlü bir ‘evet’ çıkacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Milletimizin kararı inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin lehine olacak. 16 Nisan’da ‘evet’ yükselecek” dedi.

12 Nisan 2017 Çarşamba 15:59
16 Nisan’da güçlü bir ‘evet’ çıkacak
banner83
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Milletimizin kararı inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin lehine olacak. 16 Nisan’da ‘evet’ yükselecek” dedi.
Çalık, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında çalışmalarını sürdürdü. Milletvekili Çalık, referandum çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşları ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, ilk olarak, Yeşilyurt Ziraat Odası tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.
Çalık, Türkiye’nin önünü açacak çok önemli bir tarihi kırılma noktasına geçiş yapacaklarını ifade ederek, “94 yıllık parlamenter sistemi sonlandıracağımız, yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracak, yeniden dirilişe ve yükselişe vesile olacak çok önemli bir anayasa değişiklik paketini milletimizin kararına sunacağız. Milletimizin kararı inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin lehine olacak. 16 Nisan’da ‘evet’ yükselecek” diye konuştu.
Terör örgütlerinin karşısında milli ve yerli bir duruş sergileyeceklerini ifade eden Çalık, “Çırmıktı’nın güçlü bir ‘evet’ diyeceğine, muhtarlarımızın güçlü bir ‘evet’ diyeceğine olan inancımız tam” dedi.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise 16 Nisan’da sistem değişikliğiyle ilgili Türkiye’nin kaderinin oylanacağını belirterek, “17 Nisan sabahı bu ülkede artık tamamı milli ve yerli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle bu ülke idare olacak” ifadesini kullandı.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 16 Nisan’da sandıkların gür bir sedayla ‘evet’lerle dolacağını kaydetti.
Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ise 16 Nisan’da davaya sahip çıkarak, ülke üzerinde oynanan oyunları ‘evet’ ile bozacaklarını söyledi.

YAZIHAN İLÇESİ ZİYARETİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Yazıhan İlçesi’nde ziyaretlerde bulundu.
Çalık, Yazıhan’ın her zaman davasına sahip çıktığını kaydederek, “Yazıhan merttir, yiğittir, sözünün eridir. Yazıhan gereğini yerine getirir. 2007’de yüzde 78 ile ‘evet cumhurbaşkanını millet seçsin’ diye Yazıhanlı hemşerilerimiz şimdi 16 Nisan’a gidiyor. 16 Nisan’da tekrar milletin bir karar vermesini istiyoruz. Parlamenter sistemde bir sürü aksaklıklar var. Bir sürü eksik var. İstikrarsızlığın bir sürü örnekleri var. 94 yılda 65 tane hükümet kurmuşuz. Ahmet Necdet Sezer ile Bülent Ecevit’in anayasa hikayesi kitapçığı bile yeter. İstikrarsızlığa son vermek için, çift başlılığı ortadan kaldırmak için, parlamenter sistemin aksayan yanlarını tamamen ortadan kaldırmak için, ‘hükümet sistemi değişikliği yapalım’ diyen milletimize kulak verdik. Milletimiz, ‘hükmet sistemini değiştirelim’ diyor. Bu değişim içinde 16 Nisan’da sandığa gidiyor. Milletimiz ilk kez hangi sistemle hükümet edilsin kararını 16 Nisan’da verecek” dedi.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise 16 Nisan’da milletin duası ve desteğiyle yeni bir tarihin yazılacağını kaydetti.
Kahtalı, 17 Nisan’da Türkiye’nin sağlam, tamamı yerli ve milli olan bir anayasa ile idare olunacağını belirtti.
Berberler ve Kuaförler Odası’nı da ziyaret eden Çalık, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum için destek istedi.

ORDUZU KİREÇOCAĞI MAHALLE TOPLANTISI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve partililer, Orduzu’da Kireçocağı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Orduzu’nun inanmış insanlarının 16 Nisan’a kadar gece gündüz çalışacağını ve 16 Nisan’da Malatya’da yüzde 80’i yakalamak istediklerini kaydetti.
Çalık, 16 Nisan’daki referandumda Kireçocağı Mahallesi’nden yüzde yüz beklediklerini da sözlerine ekledi.
16 Nisan’da Orduzu için, Malatya için, Türkiye için güçlü bir şekilde ‘evet’ diyeceklerini ifade eden Çalık, şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu ‘tek adam rejimi gelecek’ diyor. Tek adam rejimini sen tarihine bakarsan görürsün. Bizde çok adam var, Allah’a hamdolsun adam gibi adamlar var. Adam gibi adamın da adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. 15 yıldır bu ülkeyi idare ediyor ve başkomutanlık yapıyor. Nerede mazlum varsa, nerede mağdur varsa, nerede muhtaç varsa hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda Recep Tayyip Erdoğan var. Mağdurun, mazlumun yanında, zalimin karşısında alan gibi duruyor. Orduzu için, Malatya için, Türkiye için, bütün mazlumlar ve ümmetimiz için 16 Nisan’da ‘evet’ diyeceğiz.”
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise “Bu necip milletimiz neye dertlenmişse, bizde bugün Recep Tayyip Erdoğan’dan en alt kademesindeki kardeşlerimize kadar aynı derdin yolcularıyız” dedi.
Milletvekili Şahin, muhalefeti sert bir dille eleştirerek, “Cumhuriyet Halk Partisi, tek parti dönemi dahil olmak üzere bu ülkeye eser ne bıraktı? Yaptıkları bir şey varsa çıksın söylesinler onlardan dinleyelim. Ama yok, zulümden başka, ötekileştirmeden başkan, dışlamadan başka hiçbir şey yapmadılar” ifadelerini kullandı.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv