16 Nisan Türkiye için önemli bir viraj

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “‘Hayır’ diyenler başla göz üstüne, ‘hayır’ diyorlarsa saygımız sonsuz. Ama öyle hayırcılar var ki terör örgütlerinin içerisi tamamen hayırcılarla dolu. PKK, DEAŞ, FETÖ, PYD, YPG ‘hayır’ diyor. Bu hayırların karşısında Kale dimdik duruyor ve 16 Nisan’da sandıkları evetle dolduruyor” dedi.

11 Nisan 2017 Salı 16:25
16 Nisan Türkiye için önemli bir viraj
banner83
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “‘Hayır’ diyenler başla göz üstüne, ‘hayır’ diyorlarsa saygımız sonsuz. Ama öyle hayırcılar var ki terör örgütlerinin içerisi tamamen hayırcılarla dolu. PKK, DEAŞ, FETÖ, PYD, YPG ‘hayır’ diyor. Bu hayırların karşısında Kale dimdik duruyor ve 16 Nisan’da sandıkları evetle dolduruyor” dedi.
Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Okul Sorumluları ile bir araya geldi.
Çamlıca’da düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15 yılda 11 seçim geçirdiklerini anımsatarak, “Geçirdiğimiz 11 seçimde de çok başarılı bir teşkilat, çok başarılı bir ekiple yol yürüdük” dedi.

“Sandık bizim namusumuzdur”
16 Nisan’ın Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli bir viraj olduğunu kaydeden Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hepiniz bu virajın önemini biliyorsunuz. Sandığın önemini de çok iyi biliyorsunuz. Sene 1946, çok partili hayata geçerken gizli oy, açık tasnif şeklinde yapılan seçimle Demokrat Parti (DP) iktidarı kazanmış olmasına rağmen o dönemin egemen güçleri, antidemokratik güçler sandık sonuçlarını yok ederek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1946’dan 1950’ye kadar iktidarda kalmasına vesile oldu. 1950’de Demokrat Parti iktidar oldu. O 1946’da Mersin’de Aslanköy var ve kadınlar sandık başında görev yapıyorlar. Diğer il ve ilçelerde kaymakamlar CHP’nin ilçe başkanı, valiler CHP’nin il başkanı ve bütün sandıklara el koyup, CHP’nin kazandığı hileli bir seçimi sonuçlandırmak istiyorlar. Mersin Aslanköy’de kadınlar sandıkta hile yapılacağını anladıkları anda sandıkların üzerine oturuyorlar jandarma, kaymakam, vali geliyor, diyorlar ki ‘bu sandık bizim namusumuzdur, asla veremeyiz’ diyorlar. Sandık bizim namusumuzdur. Siz bir sandığın değil, binanın sorumlususunuz. Bu emanet, milletin size emanetidir.”

“Malatya’dan güçlü bir ‘evet’ oyu ile cumhurbaşkanımıza selam göndereceğiz”
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında teşkilatlar olarak yapmaları gereken çalışmaların tamamını yaptıklarını belirtti.
Kahtalı, referandum kapsamında belde, mahalle ve ilçelerde her noktada çalışmalar yaptıklarını kaydederek, “Teşkilat olarak sahada yapmamız gereken ne varsa sahada tamamını gerçekleştirdik. Bu ülkede bir daha 7 Haziran gibi sıkıntıların yaşanmasını istemiyorsak, bir daha bu ülkede çift başlılık olmasını istemiyorsak, hükümet krizleri yaşansın istemiyorsak, bu referandumdan güçlü bir şekilde bir ‘evet’ oyuyla, cumhurbaşkanımıza Malatya’dan bir selam göndereceğiz” diye konuştu.
Yaptıkları çalışmaların haşatını sandıklarda alacaklarını dile getiren Kahtalı, “Orada da okul sorumluları olarak herkes kendi okulundan sorumlu olduğunu bilerek kat görevlileriyle, sandık görevlileriyle, müşahitleriyle yetkili kişilersiniz” dedi.

“Halkın iradesinin sandığa yansıması bizim en büyük arzumuz”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumun çok boyutlu olduğuna dikkat çekerek, “Seçim sandıkta kazanılır. Biz, sandığa kadar olan görevlerimizi şuanda yapıyoruz. Referandum ve ‘evet’ ile ilgili 18 maddenin içeriğini, bu sistemin Türkiye’ye neler kazandıracağını ve geçmiş sistemin Türkiye’ye neler kaybettirdiğini anlatıyoruz. Biz bu çalışmalarımızı tamamladık ve en son nokta tabi ki sandıklar. Bütün hemşerilerimizin sağlıklı bir şekilde oylarını kullanmaları ve onlara bizlerin rehberlik etmesi çok önemli. Halkın iradesinin sandığa yansıması bizim en büyük arzumuz” şeklinde konuştu.

KALE İLÇESİ ZİYARET
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, daha sonra Kale İlçesi’ni ziyaret ederek, partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
İlçede esnaf ziyaretinde bulunan Çalık, Kale’nin 2007 yılında yapılan seçimde yüzde 96 ‘evet’ dediğini anımsattı.

“Kale sandıkları evetle dolduracak”
Çalık, Kale İlçesi’nin hiçbir işi yarım bırakmadığına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı seçtirmemek için 376 krizini bize dayattılar. O gün o dayatmalara istinaden, Kale 2007 seçimlerinde ‘biz aslanlar gibi destek veririz, tekrar AK Parti’yi işbaşına getiririz” dediniz. 2007 halk oylamasında, ‘cumhurbaşkanını milletimiz seçsin mi, meclis mi seçsin?’ diye sorduğumuzda, milletimiz yüzde 96 ‘kendi cumhurbaşkanını hiçbir aracı kullanmadan direkt seçsin’ dediniz. Ellerinize sağlık. O gün başladığımız iş Allah nasip ederse 2017 16 Nisan’ın da son bulacak. Kale, hiçbir işi yarım bırakmaz, görülecek bütün hesapları görür. ‘Hayır’ diyenler başla göz üstüne, ‘hayır’ diyorlarsa saygımız sonsuz. Ama öyle hayırcılar var ki terör örgütlerinin içerisi tamamen hayırcılarla dolu. PKK, DEAŞ, FETÖ, PYD, YPG ‘hayır’ diyor. Bu hayırların karşısında Kale dimdik duruyor ve 16 Nisan’da sandıkları evetle dolduruyor.”

“Kale rekor kıracak”
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da 16 Nisan’daki referandumda Kale’den bir kez daha rekor beklediklerini ifade etti.
Kahtalı, Kale’nin AK Parti’yi her zaman gururlandırdığını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın yanında bugüne kadar nasıl sağlam durduysak, Allah’ın izniyle 16 Nisan’da da sağlam duracağız. Sandıklara sahip çıkacağız ve en yüksek desteği vermiş olacağız” diye konuştu.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumun önemine değinerek, “Hayır oyları varsa kısa süre içerisinde onlar üzerinden yoğunlaşırsak çok çok iyi olur. Kalan süreyi çok yoğun geçirmeliyiz. Kale İlçesi’nden herkes rekor bekliyor” dedi.
Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, 2017 yılının Kale’de yatırım yılı olacağını ifade etti.

POLİSLERE TATLI İKRAMI
Çalık, Kahtalı ve Çakır, Kale İlçesi dönüşü görevli olan polis memurlarının Polis Haftasını tebrik etti. Polis memurlarıyla tek tek tokalaşan ve görevlerinde kolaylıklar dileyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, memurlara tatlı ikramında bulundu.
Polislerle sohbet eden Çalık, “Allah’ım sizleri esirgesin’ dedi.

GENÇLERE ‘EVET’İ ANLATTI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, İnönü Üniversitesi’nde gençlerle bir araya gelerek, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun önemini anlattı.
Gençlerle yakından ilgilenen Çalık, gençlere gözleme ikramında bulundu. Üniversiteli gençlerle uzun süre sohbet eden Çalık, “Daha iyi şartlarda okuyabilmek için ‘evet’ demeliyiz’ dedi.

ASKF’Yİ ZİYARET
Çalık, daha sonra Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (ASKF) ziyaret ederek, Malatya’daki spor taban birliklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
Ziyarette konuşan MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, “Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah ülkemiz daha güzel ve daha iyi günlere gelecektir” ifadelerini kullandı.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, büyükşehir belediyesi olarak spora büyük destek verdiklerini belirtti.
Çakır, amatör kulüpleri ve sporcuları desteklediklerini kaydederek, “Belediye olarak hem kendi takımlarımıza hem de ilimizdeki takımlara katkı sağlıyoruz. Çocuklarımız ne kadar sporla ilgilenirse, hem bireysel gelişimlerine katkı sağlamış oluruz hem de çocuklarımız hem kendileri hem de toplumla barışık olurlar” diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise amatör spor kulüplerin idarecilerinin ve spor taban birlikleri temsilcilerinin çok önemli bir görev üstlendiklerini dile getirdi.
Çalık, gençliğin ülkeye kazandırılmasında amatör spor kulüplerinin önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirterek, “Bölgemizde yaşayan gençlerin doğru, sağlıklı ve sıhhatli olarak hayatlarını idame ettirmeleri için, enerjilerini doğru yöne kanalize etmeleri için ciddi bir çaba sarf ediyorsunuz” dedi.
Milletin kendi adına karar vereceği önemli bir süreçte bulunduklarına dikkat çeken Çalık, şunları söyledi: “Milletimiz adına önemli bir karar vereceğiz. 16 Nisan, milletimizin kendi iradesinin sandığa yansıyacağı ve kendisi için yönetimini, hükümet etme şeklini belirleyeceği bir gün. Bu vesileyle de sizin, ülkenin geleceğine yön verecek gençlerimizle, sporcularımızla bir aradasınız, siz onların hocaları ve yöneticilerisiniz, onlara özellikle bu konuda neden 16 Nisan’da evet dememiz gerekiyor bunu bilgilendirme yapmanızı rica ediyorum.”
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv