banner327

Metin Bulut Ve Elazığspor

08 Haziran 2018, 14:55
Metin Bulut Ve Elazığspor
Kayahan TOPAL
Çocukluk yıllarımdan itibaren stadyum çevresinde bekleyip, yaşı büyük abilerimizin çoçuğu yada yakını rolü yapıp maçlarını izlemeye başlayıp, futbolcu olduğum yılllarda ise formasını giymek için adeta canımı dişime takıp idman yaptığım, televizyonculuk ve radyoculuk dönemimde ise maçlarını anlatmak ve takip etmek için günlerini otobüslerde uyuyarak geçirdiğim Elazığspor’um her zaman bu şehrin gündeminde 1 numara olmayı başarıyor.

Seçim zamanı da olsa gündem yine Elazığspor oluyor bu aziz şehirde...

Elazığspor’a bir yürekten gönül verenler var, birde gönül veriyormuş gibi trübünlere oynayanlar var.

Yürekten gönül veren herkesten Allah razı olsun. Tribünlere oynayanlara da yazıklar olsun!

Elazığspor’un son dönemde yalnız kalmasına bu şehir de yaşayan herkes üzülüyordur diye düşünüyorum.

Gündemi çok ama çok uzun bir süre meşgul eden olaylardan biriyse “Güya Elazığsporla ilgili yapılan bir toplantıda AK Parti Elazığ Milletvekili ve Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Bulut’un Elazığspor kapatılsın” sözü oldu!

Olayla ilgili bir tek görsel ve işitsel bir şey duymadık!

Bu şehri yöneten en üst düzeyde kişi yani şehrin Valisi ( Murat Zorluoğlu ) Böyle bir şey olmadı diye net konuştu.

“Vali bey Yalan Söylüyor, Metin bey Elazığspor Kapatılsın” diye onları tekzipleyen biri de çıkmadı!

Sosyal medyadan bir çok sahte hesapla bir kampanya yapıldığını anlamamak içinde aptal olmak gerekir zaten.

Umarım bu yazımı da birileri bir yerlere çekmez ve sahte hesaplarla annemize, bacımıza, eşimize Elazığ beyefendiliğine yakışmayan küfürler etmezler.

Ne oldu peki ?

Bu işten kim zararlı çıktı?

Bence Elazığspor...

Bir Milletvekili değil, bir taraftarın bile küstürülmüş olması doğru bir şey değil...

Geçtiğimiz akşamda saat 23:23’te Elazığspor Yolyemezler taraftar grubunun organize ettiği halay etkinliği Elazığ Gazi Caddesi’nde gerçekleştirildi.

Yapılan bu organizasyona o dönem adı Elazığspor’un kapatılması yönünde bir algı operasyonu yaptırılan, Elazığ Milletvekili Metin Bulut da aday adayı arkadaşı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Elazığ Şubesi eski Başkanı Şahin Şerifoğullarıyla birlikte katıldı.

Elazığspor taraftarları ile kolkola giren, onlarla birlikte halay çeken Milletvekili Bulut bir nevi aradaki buzları atmak adına anlamlı bir adım attı. Gösterilen ilgiye kayıtsız kalmayıp sosyal medya üzerinden annesine, kız kardeşine ve eşine ağır küfürler eden ve mahkeme sürecine taşıdığı kişilerden de (15 kişi) şikayetini bu güzel günün hatırına geri aldı.

Milletvekili Bulut bana kızmasın ama seçimlerde yeri birinci sıra değilde, dört veya beşinci sıra olsaydı bunun tribünlere oynanmış bir hareket olduğunu düşünür ve kendisine tepki gösterirdim.

Parantez içinde hemen belirteyim listede 5. Sırada yer alan Şahin Başkan’ın beşinci sırada olması ve orada bulunmasını da tribünlere oynanmış bir hamle olarak görmüyorum. Neden mi onun her zaman trübünlerde olduğunu Elazığspor’un her daim içinde bulunduğunu, Elazığ amatör sporuna kazandırdıklarını anlatmaya gerek bile duymuyorum.

Milletvekili sıralamasında iktidar partisinden birinci sırada olan biri kimse kusura bakmasın ama yeri neredeyse garanti gibiyken risk alıp oraya geliyorsa bunda ki niyeti oy değil, bir zeytin dalı uzatmaktır diye düşünüyorum.

Umuyorum ki bundan sonraki süreçte Elazığspor ve Metin Bulut üzerinde ki bir takım yanlış yönlendirmeler son bulur ve Elazığspor’un Ankara’da, bürokratik anlamda en büyük destekçisi yine Sayın Vekil olur.

Kendisine de yakışan bu saatten sonra bu olur diye düşünüyorum...
 

banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325