Yeşiltepe İçmesuyu Altyapısına Yerin Altından Çözüm Devam Ediyor

Kuyuönü - Yeşiltepe Taşıyıcı Hat çalışmaları kapsamında Tren Yolu Güzergâhındaki Taşıyıcı Hat için yerin 4 metre altından 80 metrelik yatay sondaj çalışmaları devam ediyor.

18 Temmuz 2017 Salı 16:03
Yeşiltepe İçmesuyu Altyapısına Yerin Altından Çözüm Devam Ediyor
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü şehri son derece modern bir altyapıya kavuşturarak, şehrin geleceğini inşa ediyor. Kuyuönü - Yeşiltepe Taşıyıcı Hat çalışmaları kapsamında Tren Yolu Güzergâhındaki Taşıyıcı Hat için yerin 4 metre altından 80 metrelik yatay sondaj çalışmaları devam ediyor.

Dr. Özgür Özdemir: “Tren Yolu Güzergâhında 80 Metrelik Yatay Sondaj Çalışmalarımızın 65 Metrelik Kısmını tamamladık”

Malatya’nın en büyük kurumlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla görevlerini yerine getiren MASKİ Genel Müdürlüğü sağlam altyapı sağlam gelecek düsturuyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kuyuönü - Yeşiltepe Taşıyıcı Hat çalışmaları ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Yeşiltepe Bölgesinde yoğun su kullanımı olduğu dönemlerde üst kotlarda yaşanan su sıkıntısının önüne geçmek için bölgede gerekli incelemeleri yaparak çalışmalara başladık. Bölgenin trafiğine ve çevreye zarar vermemek için yatay sondajla maliyeti 7 milyon TL olan 10.200 metrelik içmesuyu hattı çalışmalarını yapıyoruz. Proje kapsamında çevreyolunun altından şehrin trafiğini aksatmadan 84 metrelik isale hattı çalışmasını tamamlamıştık. Bölgedeki altyapı sorununu çözüme kavuşturmak için çalışmalarımız devam ederken demiryolunu açık kazıyla geçemeyeceğimiz için tren yolu güzergâhında yerin 4 metre altından trafiği aksatmadan çevreye zarar vermeden yatay sondaj çalışmalarına başladık. Toplamda 80 metrelik taşıyıcı hat çalışmasının 65 metrelik kısmını tamamladık. Bölgenin altyapısını yeniden inşa ederken 700’lük borular kullanarak gelecek nesillerin geleceğini inşa ediyoruz.”

Dr. Özdemir: “Yeşiltepe’nin Su Sıkıntısına Yerin Altından Çözüm”

Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “ Su kullanımının yoğun olduğu dönemlerde bölgede oluşan su sıkıntısı halkımızı mağdur ediyordu. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak sıkıntıyı çözüme kavuşturmak için trafiği aksatmadan yerin altından kazı çalışmaları yaparak içmesuyu hattını yeniden inşa ediyoruz. Bölge genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız Yeşiltepe’de yoğun su kullanımı olduğu dönemlerde depoların kontrolünü sağlayarak bölgeye gerekli içmesuyu temin etmek. Yeşiltepe’nin su sıkıntısını çözüme kavuşturmak. Bölgedeki diğer mahallelerde ve Malatya genelinde çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv