Yakınca-Bostanbaşı İçmesuyu Hattı Yenileniyor

Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında Yakınca - Bostanbaşı Mahallesinde 50 kilometrelik içmesuyu hattının 35 kilometrelik kısmı tamamlandı.

31 Temmuz 2017 Pazartesi 14:12
Yakınca-Bostanbaşı İçmesuyu Hattı Yenileniyor
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İçmesuyu altyapısı çalışmaları için Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında Yakınca - Bostanbaşı Mahallesinde 50 kilometrelik içmesuyu hattının 35 kilometrelik kısmı tamamlandı.

Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Malatya’nın 50 Yıllık Geleceğini İnşa Ediyoruz”
Malatya’nın İçmesuyu altyapısını tamamen yenilemek için hummalı çalışmalar sergileyen MASKİ Genel Müdürlüğü, kayıp-kaçak su kullanımının önüne geçebilmek için kesintisiz çalışıyor. Genel Müdür Dr. Özdemir: “ Yakınca ve Bostanbaşı Mahallelerinde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımız devam ediyor. İhale kapsamında yapılacak olan 50 kilometrelik hat çalışmasının 35 kilometrelik kısmını ve 1100 adet abone bağlantısının 70 adedini tamamladık.Çalışmalarımız devam ederken 6 adet debimetre vana odası 45 adet yangın hidrantı çalışmalarımız yapılacak. Mahallerimizin içmesuyu hattının tamamını 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla yenileyerek şehrimizin gelecek 50 yılını inşa ediyoruz.Bölgedeki çalışmalarımız tamamlandığında Yakınca Bostanbaşı Mahallelerimiz sağlıklı içmesuyu hattına kavuşacak. Malatya genelinde kayıp-kaçak su kullanımının önüne geçilerek bereketli suyumuzun gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde ulaştırılacak.Yakınca- Bostanbaşı Mahalleleri ve Malatya genelinde özverili çalışmalar yapan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv