Vali Toprak, Levent vadisinde incelemelerde bulundu

Vali Toprak, Malatya'nın Akçadağ Belediyesi, Extrem Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ve İnönü Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenecek "Levent Vadisi Uluslararası Doğa Sporları Festivali" alanın da incelemelerde bulundu.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 00:32
Vali Toprak, Levent vadisinde incelemelerde bulundu
banner83
65 milyon yıl öncesine dayanan kaya oluşumlarının bulunduğu Akçadağ ilçesindeki Levent Vadisi'nde 18-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek festivale İsviçre, ABD, Şili, Almanya, İsrail ve Türkiye'den sporcuların katıldığı, Dağ Bisikleti, İp Yürüyüşü, Yamaç Paraşütü, Doğa Yürüyüşü ve Tırmanış Sporları etkinliklerinin yapılacağı bildirilenfestival ile ilgili Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Levent Vadisi seyir terasında Vali Toprak’a açıklama vetanıtım sunumu yaparak bilgilendirmelerde bulundu.

Levent Vadisi Doğa Sporları Festivali kapsamında 33 yaşındaki İsviçreli highline sporcusu SamuelVolery, yerden240 metre yükseklikte ip üzerinde bin 210 metre uzunluğundaki vadinin üstüne çekilen hattın üzerinde yürüyüşünü gerçekleştirerekSlacklineDūnyaRekorunu kırması nedeniyle gözlerin festivale çevrilmesine neden olduğu Levent Vadisinde incelemelerde bulunanVali Toprak, İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan, İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Orman ve Şu İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürü Şevket Bozdağ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu ve diğerilgililerle Levent Vadisine yapılacak Jeopark Projesi ile ilgili çalışmalar hakkında projenin ortaklarıyla bir araya gelerek yapılacak çalışmaları yerinde inceledi.

Vali Toprak 20 Mayıs Saat:16.00 da resmi açılış töreni’nin yapılacağı festivale katılan yabancı sporcuların yapmış olduğu antrenmanları bir süre izledikten sonra Levent Vadisinde incelemelere devam etti. Vali Toprak,gezi esnasında Akçadağ ilçesiResuluşağı MahallesiMuhtarıBattal Özer’in evine davet etmesiyle bir süre burada sohbet etti. Muhtarın bölge halkı olarak ulaşım ve yol konusunda sıkıntılar yaşadıklarını söylemesi üzerine, Vali Toprak ilgili yerleri arayarak sorunun giderilmesi hususunda talimatlar verdi. 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv