Vali Toprak, 'Bakırcılar Çarşısı' temalı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) üyesi Dr. Güray Kuzu'nun objektifinden yansıyan fotoğrafların yer aldığı sergi AVM fuaye alanında gerçekleşti.

01 Nisan 2017 Cumartesi 19:25
Vali Toprak, 'Bakırcılar Çarşısı' temalı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı
banner83
Vali Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği tarafından geçtiğimiz hafta çekildiği mekânda, bu haftada Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezinde sergilenen, 'Bakırcılar Çarşısı' temalı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.
Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) üyesi Dr. Güray Kuzu'nun objektifinden yansıyan fotoğrafların yer aldığı sergi AVM fuaye alanında gerçekleşti.
Açılışa Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Kadir Çelik, Malatya Girişim Gurubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Kavuk, Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın, MAFSAD Başkanı İnan Orhan ile fotoğraf severler de katıldı.
Vali Toprak açılış öncesi yaptığı konuşmada Güzel sanatsal çalışmanın vatandaşlarımızla buluşması ve onun temelinde de Malatya’nın Bakırcılar Çarşısı'nın böylesine bir sergi ile Malatyalılara tanıtılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek "Bakırcılar Çarşımızda Malatya'nın kadim ve özgün değerini yansıtan bir üretim alanı. Biz istiyoruz ki Bakırcılar Çarşısı, hem turizme, hem kültür ve sanata alt yapı oluşturabilsin, bir taraftan ticaretimiz kazansın bir taraftan da vatandaşlarımız burada üretilen ürünlerin hangi sıkıntılar içerisinde üretildiğini, üretim esnasındaki estanteneleri görsün. Bir şehri tanıtmak ve marka değeri haline getirmek istiyorsak bunların vatandaşlarla buluşması gerekiyor. Bu konuda MAFSAD üzerine düşen görevi yapıyor.
İlimizin tanıtımı için alt yapı hazırlayan, planlayan Malatya Büyükşehir Belediyemize, katkılarından dolayı Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğimize ve bu fotoğrafları vatandaşlarımızla buluşturan sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Bu gün ikincisi düzenlenen sergimizin üçüncüsü de önümüzdeki hafta Malatya Hava Limanında düzenlenecek ve havalimanımıza gelen giden yolcularımızın da beğenisine sunulacak olması da önemli bir çalışma " dedi.
Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Bakırcılar Çarşısı fotoğraf sergisi ziyaretçilerinin beğenisine sunulurken Vali Toprak kendisi ile sohbet eden aileler ve ilgi gösteren çocuklarla da fotoğraf çektirdi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv