Vali Kaban, Malatya Anadolu’dur, Anadolu’yu İfade Eder

Vali Kaban, ‘Milli birlik ve Kardeşlik’ konulu ‘Hep Birlikte Büyük Türkiye’ Konulu 3. Ulusal Resim Yarışması sonucunda dereceye giren resimlerin yer aldığı serginin açılışına ve ödül törenine katıldı.

14 Temmuz 2017 Cuma 10:28
Vali Kaban, Malatya Anadolu’dur, Anadolu’yu İfade Eder
banner83
Malatya Valisi Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Milli birlik ve Kardeşlik’ konulu ‘Hep Birlikte Büyük Türkiye’ Konulu 3. Ulusal Resim Yarışması sonucunda dereceye giren resimlerin yer aldığı serginin açılışına ve ödül törenine katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde düzenlenen serginin açılışı ve ödül töreni öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in konuşmalarının ardından Vali Kaban, kültür ve sanat konularındaki hassasiyetine dikkat çekerek özellikle resim sanatına olan ilgisinden, merakından, bilgisinden ve resim koleksiyonundan söz etti.

Sanat merkezinde eğitim gören küçük çocukları ve her yaştan kursiyerleri görmüş olmaktan dolayı da heyecan duyduğunu, Büyükşehir Belediyesinin ulusal alanda üçüncü resim sergisini düzenliyor olmasının da Büyük Şehir Belediyesinin nezdinde Malatya’nın sanata vermiş olduğu değeri göstermesi açısından önemli olduğunu belirtti.

Vali Kaban, “ Unutmayalım ki Malatya Anadolu’dur, Anadolu’yu ifade eder, birçok özellikleri ile Anadolu’nun küçük bir örneğidir. Malatya’ya bakarak Anadolu’yu, Türkiye’yi anlayabiliriz. Bu anlamda Büyük Türkiye’yi oluştururken bu tarih ve kültür birikimi ile ekonomik açılıma hazır oluşu ile 15 Temmuz’daki o duruşu ile Malatya’ya çok büyük görev düşecektir.

15 Temmuzun o karanlık gecesinden aydınlık bir sabaha çıkışta Büyük Türkiye’nin oluşumundaki dört temel esas olan Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan hususiyeti Malatya’nın direnişi ile taçlanmıştır. 15 Temmuzda büyük bir mücadele ile o büyük destana katkıda bulunan bütün Malatyalıları tebrik ediyorum.”dedi.

Sergide yer alan resimleri yapan yarışmacıları da kutlayan Vali Kaban, Tören öncesi protokol üyeleri ile birlikte sergilenen resimleri inceleyip resim sahipleri ile tanışarak onlardan bilgiler aldıktan sonra Lise Kategorisinde Trabzon ilinden katılan ve ikinci olan Ayşe Keleş’e ödülünü verirken Resim Öğretmeni Vehbi Kolçak’a da katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Açılışa katılan protokol üyeleri dereceye giren diğer öğrencilere de ödüllerini verdikten ve topluca fotoğraf çektirildikten sonra program sona erdi.

Vali Kaban program sonrası katılımcılar ile birlikte Sanat Merkezini gezerek Atölyelerde incelemelerde bulundu.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv