Vali Baruş ''44 Kalem 44 Değerli Mektup'' Programına Katıldı

Vali Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Atatürk Ortaokulu, Öğretmenler Ortaokulu ve 91000 Dev Öğrenci Ortaokulunun hazırlamış olduğu “44 Kalem 44 Değerli Mektup” projesi kapsamında düzenlenen programa katıldı.

14 Ocak 2019 Pazartesi 11:07
Vali Baruş ''44 Kalem 44 Değerli Mektup'' Programına Katıldı
Vali Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Atatürk Ortaokulu, Öğretmenler Ortaokulu ve 91000 Dev Öğrenci Ortaokulunun hazırlamış olduğu “44 Kalem 44 Değerli Mektup” projesi kapsamında düzenlenen programa katıldı.

91000 Dev Öğrenci Ortaokulu Müdürü Vahap Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın yaptığı program açılış konuşmalarının ardından Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada, “ Sizleri aramızda görmekten Malatya’ya gelmenizden son derece mutlu olduk. Malatya medeniyetlerin buluşma noktası, tarihi köklü bir medeniyete sahip Battalgazi'nin, Şeyh Hamid-i Veli’nin düşünce dünyamıza ufuk verdiği güzel bir memleket, kayısının diyarı, eski ismiyle bal diyarı; böyle güzel bir şehirde sizler gibi değerli insanları burada ağırlamaktan son derece memnun olduk. İnsan olmak düşünmek demektir. İnsanı diğer yaratılmışlardan ayıran en önemli farklardan birisi düşünmesi ve düşündüklerini diğer insanlarla paylaşabilmesidir. Düşündüklerinizi diğer insanlarla paylaşabilmek için konuşmamız lazım, yazmanız lazım. Yazmak çok kutsal bir uğraştır. Yüce Mevla’mız kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'de de ‘Kalem ve onun yazdıklarına andolsun’ buyurmaktadır. İşte yazmak fikirlerini diğer insanlarla paylaşmak böyle güzel bir uğraştır. Bunun için bu uğraş ile iştigal eden değerli öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

DÜŞÜNEN İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR
Çocuklarımıza bugün medeniyetin sağlamış olduğu her türlü maddi refahı sağlayabiliyoruz. 44 Kalem 44 Değerli Mektup yayınında Ali Özkanlı hocamızın çok güzel satırları var ‘Çocuklarımıza her şeyi verdik maddi refah anlamında her şeyi onların önüne sunduk ama yalnızlaşmaların önüne geçemedik’ gerçekten modern insan yalnız insan bu yalnızlığı aşmak için de böyle güzel uğraşlara ihtiyacımız var. Sevgili çocuklarımızı böyle güzel bir projede buluşturan değerli Milli Eğitim camiasının değerli öğretmenlerine çok çok teşekkür ediyorum. Daha önce görev yaptığım Bolu'da da ‘Yazarlık Okulu’ projesi kapsamında Adem Karafilik hocamızla birlikte olmuştuk. Orada 100 tane evladımıza şiir yazmayı diğer sanatsal uğraşlarla kendilerini ortaya koymayı öğrettiler. Malatya'mıza da böyle güzel projelerin devamını diliyorum. İnşallah sizlerle bundan sonra da irtibatta bulunmak isteriz. Çocuklarımızın geleceğin önemli yazarları, şairleri, karikatüristleri olarak yetişmeleri bizim de en büyük amaçlarımızdan birisidir.

Diğer taraftan böyle kültürel ve önemli projelere, nesillerimizin geleceğine önem veren projelere yerel yönetimlerin eğilmesi çok önemli bir durum. Büyükşehir Belediyemizin Kültür Daire Başkanlığının organizesinde destekleriyle gerçekleştirilen bu güzel projede Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin kültüre, okumaya, bilgiye, ilme ve irfana ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Bu anlamda değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da inşallah Büyükşehir Belediyemizle birlikte bu tür projelere imza atarız.

Önemli olan gelecekten endişe duyan ve yetişecek nesillerinizin ilim irfan sahibi olarak yetişmesi anlamında kaygı taşıyan insanların aramızda bulunması. Bundan da büyük mutluluk duyuyorum. Burada sizleri ağırlamaktan bir kez daha mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum şehrimize hoş geldiniz” dedi.

Program Vali Aydın Baruş’un yazarlar adına yazar Mustafa Özçelik’e hediye takdiminin ardından sona erdi.
 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv