banner327

Vali Aydun Baruş 10 Kasım Atatürk'ü anma günü törenine katıldı

Vali Aydın Baruş, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80.yıl dönümünde Malatya’da düzenlenen törene katıldı.

10 Kasım 2018 Cumartesi 12:22
Vali Aydun Baruş 10 Kasım Atatürk'ü anma günü törenine katıldı
Vali Aydın Baruş, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80.yıl dönümünde Malatya’da düzenlenen törene katıldı.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Vali Aydın Baruş, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hançeri Sayat, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, askeri ve mülki idare amirleri ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

Anıttaki törende çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunmasının ardından Vali Aydın Baruş, anıt şeref defterini imzalayarak, şeref defterine “Aziz Atatürk, Ebediyete intikalinizin 80’inci sene-i devriyesinde, necip milletimizin gönlüne ve tarihin silinmez hafızasına derin izler nakşeden Zat-ı Alilerine saygı ve minnetlerimizi sunmak üzere manevi huzurlarınızda bulunmaktayız.
Milletinize emanet ettiğiniz Cumhuriyetimiz başta olmak üzere, kıymetli hatıratınızın varisi olmanın gururuyla, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak uğrunda azimle mücadele etmeye kararlıyız.
Türkiye’yi işaret ettiğiniz muasır medeniyet hedefine eriştirmek, bölgemizde ve dünyada lider ülkelerden biri haline getirmek uğrunda yapacağımız çalışmalarda, şahsınızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin sergilediği eşsiz mücadele ve fedakârlık ruhu bizlere daima rehber olacaktır.
Bu vesileyle; başta Zat-ı Alileri olmak üzere Kahraman Silah Arkadaşlarınızı, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla yâd ediyoruz.
Ruhlarınız şad olsun.” diye konuştu.

Törene katılan protokol üyeleri ve diğer katılımcılar Atatürk Evini ziyaret etti. Halk eğitim Merkezi Salonunda devam eden ikinci tören programında, Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden Nilgün Buse Oğuz’un “Dağ Başını Duman Almış” adlı şiiri okumasının ardından Fatih Lisesi öğretmeni Murat Şengönül “Atatürk’ün Son Günleri’’ konulu bir panel verdi.

Törende daha sonra 2. Ordu Komutanlığında görevli İstihkâm Yarbay Halil İbrahim Yılmaz Atatürk’ün askeri kişiliğini anlattı.

Program Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Oratoryo ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların sunumu ile sona erdi.

banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325