UMUT KERVANI yine yüzlerce muhtaç ailenin yüzünü güldürdü

2019 Ocak ve Şubat ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Umut Kervanı 145 muhtaç aileye 15 bin 370 TL değerinde çeşitli yardımlar yaptıklarını açıkladı.

11 Mart 2019 Pazartesi 17:48
UMUT KERVANI yine yüzlerce muhtaç ailenin yüzünü güldürdü
2019 Ocak ve Şubat ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Umut Kervanı 145 muhtaç aileye 15 bin 370 TL değerinde çeşitli yardımlar yaptıklarını açıkladı.

UMUT Kervanı Malatya Temsilcisi Mehmet Emin Yıldız yaptığı açıklamada; Ocak ayında gıda yardımı dağıtırken iki çocuğu çöp konteynırında meyve toplarken gördük, "siz burada ne yapıyorsunuz" dediğimizde, "Babamın ayakları sakat, yürüyemiyor, evimizde yiyecek yok bu yüzden çöpten bir şeyler bulmak zorundayız" dediler. Kendileriyle eve gittiğimizde gerçekten de baba engelli ve evde yakacak, yiyecek adına bir şey bulamadık. Umut Kervanı Malatya olarak kampanya başlatıp ailemize hem protez bacak hem de gıda, elbise ve yakacak yardımında bulunduk. Yardıma muhtaç aileler ile zenginler arasında köprü olmaya devam eden Umut Kervanı, ayrıca ocak ve şubat ayında 145 mağdur ve ihtiyaç sahibi aileye 15 bin 370 TL değerinde çeşitli yardımlarda bulunarak yüzlerini güldürdü dedi.

Ocak ve şubat ayı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaşan Umut Kervanı Malatya Temsilcisi Mehmet Emin Yıldız yardımlarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti.

Yaptıkları yardımlara ilişkin bilgi veren Yıldız, "Temsilciliğimiz zengin ile fakir arasında köprü olmaya devam edip mağdur ve muhtaçların dinine, diline, ırkına bakmaksızın yardımlar yapmaktan geri kalmamıştır. Ocak ve şubat aylarında nakdi olarak engelli bir aileye protez bacak, gıda, giyim, kırmızı ve beyaz et, ev eşyası, kırtasiye ve yakacak olarak, toplamda 145 aileye 15 bin 370 TL değerinde yardımda bulunduk" dedi.

Fakir ve muhtaçların dört gözle yardım beklediği Umut Kervanının sahiplenmesi gerektiğini belirten Yıldız, "Umut Kervanı olarak diyoruz ki; mutluluğun yolu, vicdanı ve acıma duyguları körelmemiş bir toplumun varlığından geçer. Böyle bir toplum olmaya hem layık hem de mecburuz. Yoksullarla aramızda bir yardım ve dayanışma köprüsü olan Umut Kervanına sahip çıkalım. Katkılarımızla güçlendirelim. Şunu unutmayalım ki Umut Kervanı güçlendikçe ve büyüdükçe yoksullarımızın, yetimlerimizin yüzü de o oranda gülecek ve mutlu olacaklardır. Allah-u Teâlâ hayırseverlerden razı olsun, hayırlarını kabul etsin, mallarını kat kat bereketlendirsin.
Nitekim ALLAHU Teâlâ ayeti kerime de şöyle buyuruyor. "(Sadaka) Kendilerini Allah yolunda adayan fakirler içindir ki onlar yeryüzünde dolaşmaya güç yetiremezler. İffetlerinden dolayı cahil olan kişi onları zengin sanır; ama Sen onları yüzlerinden tanırsın. Yüzsüzlük ederek insanlardan istemezler. Hayırdan her ne infak ederseniz, şüphesiz Allah onu bilir. (Bakara süresi 273)" dedi
 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv