Türkiye’de Altyapıya En Büyük Yatırım Yapan Kurum

Başkan Çakır Seyran Mahallesinde yapılan Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla ilgili mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

11 Ocak 2018 Perşembe 17:07
Türkiye’de Altyapıya En Büyük Yatırım Yapan Kurum
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya merkezde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır Seyran Mahallesinde yapılan Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla ilgili mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

İnönü Mahallesi Muhtarı Zihni Dönmez: “Çalışmalardan Memnunuz”
Mahallelerinde yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini belirten Muhtar Zihni Dönmez: “ Mahalle sakinleri olarak aramızda bulunmasından şeref duyduğumuz Büyükşehir Belediye Başkanımızın mahallemize büyük hizmetleri var. En son yapılan altyapı çalışmalarıyla Yeşiltepe Bölgesi Seyran Mahallemize yaklaşık 9,6 milyonluk yatırım yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. ” dedi

Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Şehrin Geleceğini Garanti Altına Alıyoruz”
MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Malatya merkezde gerçekleştirilen Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla şehrin içmesuyu altyapısı güçleniyor. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “İnönü-Seyran Mahallelerinde kullanım ömrünü tamamlamış boruları 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla değiştirdik. Maliyeti 9,6 milyon TL olan 34,5 kilometrelik içmesuyu hattı çalışmasını tamamladık.” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır: “DMA Çalışılmaları Sayesinde Su Sıkıntısı Yaşanmıyor”
Yeşiltepe’nin Malatya’nın en önemli semtlerinden biri olması için 2009 yılından beri çalıştıklarını ifade eden Başkan Ahmet Çakır: “Malatya’nın sağlam altyapıya kavuşması ve modern bir şehir olması için çalışmalar yapıyoruz. MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından her bölgede altyapı çalışmaları yapılıyor. Malatya’nın 65 yıl sonrasında ne kadar su gerekli olduğu, nereden su temin edileceği, altyapının kontrolünün nasıl sağlanacağının planlandığı bir proje hazırlandı. Bu projeler hayata geçiriliyor. Şehirlerin nüfuslarına oranla MASKİ Türkiye’de en büyük yatırım yapan ender kurumlardan bir tanesidir. Amacımız suyumuzu kontrollü bir şekilde kullanmak, oluşabilecek arıza sayılarını minimuma indirmek. Seyran Mahallesi’nde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar Yeşiltepe Bölgesinin tamamını ilgilendiriyor. Seyran mahallesine isale hattı çalışması yaptık. Yeşiltepe bölgesinde ki 9 mahallenin altyapısını yenileyerek bu isale hattıyla bağlantı sağlayacağız. Böylece Yeşiltepe bölgesinin tamamının altyapısını yenileyeceğiz. Malatya merkezde yaptığımız DMA çalışmalarıyla 1000 km üzerinde asbest boruları 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla değiştiriyoruz. 2 yıl içinde gerçekleştireceğimiz altyapı çalışmalarıyla asbest boruların tamamını iptal edeceğiz.

DSİ’nin ölçümlerine bakıldığında su seviyeleri çok düşük. Son 44 yılın en kurak yılını yaşıyoruz. Geçen sene yüksek yerlere su çıkmıyordu. MASKİ’nin gerçekleştirdiği planlı çalışmalar sonucunda bu kuraklığa rağmen bu sene su sıkıntısı yaşanmıyor. Seyran Mahallesi Yeşiltepe Bölgemizin 1. Etabıydı. 2. Etabını kapsayan 9 mahallenin altyapısını yenileme çalışmalarına başlayacağız.” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv