banner327

Türkiye Cumhuriyeti Devleti 100. Yıl Marşı Şiir Yarışması

İnönü Üniversitesince “Türkiye Cumhuriyeti Devleti 100. Yıl Marşı Şiir Yarışması” konulu bir yarışma düzenlendi. 29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramında bu yarışma neticelendirildi.

26 Şubat 2019 Salı 09:38
Türkiye Cumhuriyeti Devleti 100. Yıl Marşı Şiir Yarışması
İnönü Üniversitesince “Türkiye Cumhuriyeti Devleti 100. Yıl Marşı Şiir Yarışması” konulu bir yarışma düzenlendi. 29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramında bu yarışma neticelendirildi. Ön jüri ve son jüri olarak iki kategoride değerlendirilen yarışma neticesinde;
Yarışmaya Trabzon’dan katılan NİHAT MALKOÇ, Dilara rumuzu ve Yüzüncü Yıl Marşı adlı şiiri ile BİRİNCİLİK ödülüne,
Yarışmaya Şanlıurfa’dan katılan MUSTAFA SADE, Yalın rumuzu ve 100. Yıl Marşı (Türk Mührü) adlı şiiri ile İKİNCİLİK ödülüne,
Yarışmaya Yalova’dan katılan FİKRET KUŞÇUOĞLU, Alp Bebek rumuzu ve 100. Yıl Marşı adlı şiiri ile ÜÇÜNCÜLÜK ödülüne layık görüldü.
29 Ekim 2023 tarihi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 100. yılını kutlayacağı tarih olduğu için "100. Yıl Marşı"na kaynaklık edecek bir şiir yarışmasının düzenlenmesi manidar ve değerli bir etkinliktir. Bu proje ilk aşamada şiir yarışması yoluyla, bestelenecek marş için en iyi güftenin, sözün yazılmasını sağladı daha sonra ikinci bir proje ile beste yarışması düzenlenerek en iyi güfteye en iyi bestenin yapılmasına da imkân ve ortam hazırladı.
Dileğimiz ve beklentimiz bu süreçlerin sonunda uzun yıllar boyunca dillerden hiç düşmeyecek; coşku, gurur ve sevinçle söylenecek bir marşın, bir şaheserin ortaya çıkmasıdır. Yarışmaya bu güzel temenniyi hak edecek çok sayıda şair, güzel şiirleri ile katıldı.
Bu yarışma kapsamında jüri üyelerinden değerli şair Nurullah Genç’in konuk olacağı ve şiir temalı bir konferans vereceği ve şiirlerinden seçkiler sunacağı bir ödül töreni düzenlenecektir. 100. Yıl Marşı Ödül Töreni, 27 Şubat 2019 tarihinde İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te yapılacak ve dereceye girenleri ödülleri takdim edilecektir.

 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325