Turgut Özal- Özalper İçmesuyu Altyapısı Tamamen Yenilendi

MASKİ Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla Malatya’nın sağlam altyapı sağlam gelecek yolunda ilerlemesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

07 Ağustos 2017 Pazartesi 13:48
Turgut Özal- Özalper İçmesuyu Altyapısı Tamamen Yenilendi
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla Malatya’nın sağlam altyapı sağlam gelecek yolunda ilerlemesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında “Turgut Özal ve ÖzalperMahallelerinde” Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) yatırımları tamamlandı.

Dr. Özgür Özdemir: “ Malatya’nın Altyapısını Tamamen Yenileyerek Gelecek 50 Yılını İnşa Ediyoruz”
Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü Malatya merkezde yapmış olduğu Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla şehrin içmesuyu altyapısını tamamen yeniliyor. Malatya’nın içme suyunun kontrol altına alınıp ölçülebilir hale gelmesi ve sağlam altyapıya kavuşması için aralıksız çalışmalar yaptıklarını belirten Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir; “Turgut Özal ve Özalper Mahallelerinde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında yaklaşık maliyeti 4,5 milyon TL olan 18 km’lik içmesuyu altyapısını tamamladık. Mahallelerimizin içmesuyu hattının tamamını 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla yenileyerek Malatya’nın geleceğini inşa etmek için çalışıyoruz. Mahallelerdeki eski hat vanaların iptali ve 1.050 adet abone bağlantı çalışmalarımız tamamlandı. Çalışmalarımızın sonucunda“Turgut Özal ve Özalper Mahallelerinde” kayıp kaçak su miktarını en az seviyeye düşürdük. Dış müdahaleler olmadığı müddetçe mahallelerimizde su kesintileri yaşanmayacak. Vatandaşımızın musluklarına su daha sağlıklı borularla ulaşacak. Hedefimiz halkımıza daha sistemli ve güvenli hizmetler sunmak. Şehrimizi modern ve sağlam altyapıya kavuşmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Özveriye çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv