Taraftardan MOTAŞ’a Tam Puan

MOTAŞ, oluşan yoğunluğu kaldırmak için MAŞTİ Üniversite hattına araç takviyesi yapıldığını ve şehrin tüm arterlerinden taşınan taraftarların stadyuma ulaşımını sağladıklarını açıkladı.

21 Eylül 2017 Perşembe 17:00
Taraftardan MOTAŞ’a Tam Puan
banner83
MOTAŞ, Pazar günü yapılan Bursaspor-Yeni Malatyaspor maçı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Malatya’nın Yeni Stadyumu’nda gerçekleştirilen Bursaspor Yeni Malatyaspor maçına taraftarları sorunsuz taşıyan MOTAŞ, oluşan yoğunluğu kaldırmak için MAŞTİ Üniversite hattına araç takviyesi yapıldığını ve şehrin tüm arterlerinden taşınan taraftarların stadyuma ulaşımını sağladıklarını açıkladı.
Onlarca otobüs ve trambüsle stadyuma taraftarın ulaşımını sağladıklarını belirten MOTAŞ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın büyük bir emek vererek Süper Lig’e çıkardığı Yeni Malatyaspor’un Yeni Stadyum’da Bursaspor’la yaptığı karşılaşmanın taraftarlarını taşımak için tam kapasite çalışarak gerekli ulaşımı sağladık. Her 5 dakikada bir, hatta bir ara kervan gibi art arda araç çıkararak Stadyuma sefer düzenledik. Hiçbir izdihama, duraklarımızda ve trambüs istasyonlarımızda beklemeye, birikmeye fırsat vermeden toplu taşıma hizmetini yürüttük. Başkanımızın önem verdiği Yeni Malatyasporumuza biz de gerekli hassasiyeti göstererek seyirci kitlesini sorunsuz bir şekilde taşıdık” ifadelerine yer verildi.
Taraftardan MOTAŞ’a Tam Puan
Büyük bir coşkuyla satadyumu dolduran Malatyaspor taraftarları yeni bir stada girmenin sevincini yaşarken toplu taşıma ile ilgili sorularımıza; “tam puan tam puan” diyerek karşılık verdiler.
Yeni Malatyaspor taraftarlarından Hasan Güler, maç için yola çıktığında büyük bir izdihamın yaşanacağını düşünürken rahat bir seyahatle stadyuma ulaştıklarını belirterek; “şehir merkezindeki stada alışmıştık. Stad bu kadar uzağa yapılınca doğrusu ulaşım noktasında endişelendik. Sıkıntılar yaşanacağını düşündük. Ancak böyle bir sıkıntı yaşanmadı gördüğüm kadarıyla. Büyükşehir Belediyemize bundan dolayı teşekkür ediyorum. MOTAŞ bizden tam puan aldı. Bakalım takımımız ne yapacak?” diye konuştu.
Çocuğunu omuzunda taşıyan heyecanlı bir taraftar “stadyuma ulaşımda bir sıkıntı çektiniz mi?” sorumuza içtenlikle; “bu kadar taraftarı bu kadar kısa bir sürede Stada taşımanın bu kadar sorunsuz ve olabileceğini düşünememiştim. Büyükşehir Belediyemiz 10 numara 5 yıldız bir hizmet verdi. Stadyumun uzak olması gözümüzü korkuttu. Ancak gelince anladım ki uzak yollar yakın olabiliyormuş. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum” şeklinde cevap verdi.

Sorularımıza cevap veren Yeni Malatyaspor taraftarlarından Ahmet Genç; “Nereye dönsek başkanın hizmetleriyle karşılaşıyoruz kardeşim. Daha ne olsun! İki dönemde şehrin çehresini değişti. Yeni Malatyaspor’u düştüğü yerden kaldırarak Süper Lige taşıdı. Maça geliyoruz, tüm araçlarını seferber etti. Dedim ya; ne yana dönersek hizmetlerini görüyoruz. Allah başımızdan eksik etmesin” sözleriyle duygularını ifade etti. Karşılaşmanın bitişiyle birlikte TEKNOPARK İstasyonunda hazır bekleyen trambüsler ve Stadyumun yanındaki otoparkta bekleyen otobüsler Yeni Malatyaspor taraftarlarını şehir merkezine sorunsuz olarak taşıdı.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv