Su Borçları Yeniden Taksitlendiriliyor

Vatandaşlar 30 Haziran 2017 tarihine kadar MASKİ Genel Müdürlüğü ve İlçe Şefliklerine müracaat etmeleri durumunda yapılandırma işlemi gerçekleşecek...

20 Haziran 2017 Salı 14:26
Su Borçları Yeniden Taksitlendiriliyor
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 7020 Sayılı Torba Yasa kapsamında su borçlarına yönelik yeniden yapılandırma işlemi başladı. Bu kapsamda vatandaşlarımızın 30 Haziran 2017 tarihine kadar MASKİ Genel Müdürlüğü ve İlçe Şefliklerine müracaat etmeleri durumunda yapılandırma işlemi gerçekleşecektir.

7020 Sayılı Kanun kapsamında, 31 Mart 2017 tarihinden önceki borçların yeniden yapılandırma süreci başladı. Yapılandırma başvuruları 30 Haziran 2017 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir:“ Vatandaşlarımız 31 Mart 2017 tarihi öncesinde olan su ve atıksu borç yapılandırmalarını, MASKİ Genel Müdürlüğü Akpınar Şubesi (SOS Binası) ve Tüm İlçe Şubelerimize nüfus cüzdanlarıyla giderek yapabilirler. Yapılandırma kapsamında vatandaşlarımız borçlarını 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilir. Borçların peşin ödenmesi durumunda ise Yurt İçi Üretici Endeksi (Yİ-ÜFE)'de %50 indirim sağlanacak. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar ödemelerini 2 ayda bir yapabilecek. Ancak ilk iki taksiti günüde ödememeleri, bir yıl içinde iki defadan fazla borcun ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırmaları bozulacak, iptal edilen borçlar 7020 sayılı yasa kapsamında yeniden yapılandırılmayacaktır. Yapılandırmanın ilk taksitinin son ödeme tarihi 31 Temmuz 2017. Vatandaşlarımızın birikmiş su borçlarını yeniden yapılandırma imkânından yararlanmalarını istiyoruz. Abonelerimizin lehlerine olan bu düzenlemeden faydalanmaları kendi menfaatlerine olacaktır. ”dedi.
 
banner143

    Yorumlar

banner310
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv