Sertifikalı Kurban Kesim Kursu Açılacak

7-11 Ağustos tarihleri arasında açılacak olan kurban kesim kursuna katılacaklara MEB onaylı sertifika verilecek

05 Temmuz 2017 Çarşamba 15:44
Sertifikalı Kurban Kesim Kursu Açılacak
banner83
Her yıl kurban bayramında kurban kesimi sırasında yaşanan bazı yaralanma ve ölüm olaylarına karşı Malatya Büyükşehir Belediyesi şimdiden önlemler almaya başladı. Büyükşehir Belediyesi, üzücü olayların aza indirilmesi için "Büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursu" düzenleyecek.
MEB onaylı sertifika
Konuyla ilgili olarak verilen bilgiye göre Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından 7-11 Ağustos tarihleri arasında kendi kurbanını kesmek isteyen vatandaşlara yönelik "Büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursu" açılacak. Toplamda 40 saat eğitim verilecek olan kursun, 20 saatinin teorik, 20 saatinin ise pratik eğitim olacağı açıklandı. Kurs sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifika verilecek.
"Büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursun da" katılımcılara, kurbanlık hayvanlarda kesimden önce ve kesimden sonra yapılması gerekenler, kurban ile ilgili dini vecibeler, kesim sırasında olabilecek yaralanmalara karşı yapılması gereken sağlık kuralları anlatılacak. Ayrıca katılımcılarla mezbahanelere gidilerek uygulamalı olarak kesimler de yaptırılacak.
Başvurular 4 Ağustos Cuma günü sona eriyor
"Büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursundan" faydalanmak isteyenlerin Malatya Büyükşehir Belediyesi canlı hayvan pazarında bulunan Veteriner Şube Müdürlüğüne başvuru yapmaları istendi.
4 Ağustos Cuma gününe kadar kabul edilecek olan başvurular ile ilgili bilgi almak isteyenler (0422) 336 50 27 nolu telefonu arayabilecekleri ifade edildi.
Müracaat için gerekli olan belgeler ise şöyle;
-Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi'nin Ziraat Bankası ETM 0183-47034896-5001 nolu hesabına 10 TL yatırıldığına dair makbuz
-1 adet kimlik fotokopisi
-1 adet vesikalık fotoğraf ve dilekçe

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv