Şehit Kocabay ve Tilbaç Eğitim Merkezleri Açıldı

Malatyalı hemşerilerimizden Ahmet Kocabay ve Engin Tilbaç'ın isimlerinin verildiği Eğitim Merkezlerinin resmi açılış töreni 14 Temmuz Cuma günü yapıldı.

14 Temmuz 2017 Cuma 15:17
Şehit Kocabay ve Tilbaç Eğitim Merkezleri Açıldı
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi esnasında şehit ettiği Malatyalı hemşerilerimizden Ahmet Kocabay ve Engin Tilbaç'ın isimlerinin verildiği Eğitim Merkezlerinin resmi açılış töreni 14 Temmuz Cuma günü yapıldı.
Yavuz Selim Mahallesi Karagöz Caddesi Bahar Ortaokulu yanında yer alan Şehit Ahmet Kocabay Eğitim Merkezi ile Yavuz Selim Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesin'de bulunan Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezinin açılış törenlerine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

MİLLETİMİZ KAHRAMANCA BİR DURUŞ SERGİLEDİ

Böyle yiğitlerin varlığının ülke bekası için çok önemli olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, "Kahramanca, yiğitçe bir duruş sergileyerek ülkemizi bu hainlere karşı her şeyini ortaya koymuş, canını ve kanını bu topraklar için vermiş aziz bir şehidimizin adlarının böylesine güzel bir eğitim merkezlerinde yaşatılması büyük mutluluk. Ülkemiz bir çok hain darbeyle karşılaştı ama bu kadar alçağı ile karşılaşmadı. Allaha şükürler olsun başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ülkemizin her ferdi bunlara karşı nasıl durulacağını göstermiştir. İnşallah ülkemizde bir daha 15 Temmuzlar yaşanmaz. Böyle güzel tesislerin yapılmasında, dizayn edilmesinde emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

BUNLAR MAŞA

Şehitlerimiz sayesinde bu topraklarda rahat ve huzur içinde yaşadığımızı vurgulayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "15 Temmuz büyük ve alçak bir ihanet kalkışmasıydı. Bunlar birer maşa. Bu ülke her dönem terörle mücadele etmiştir. Fetö terör örgütü milletin içine sızmış, milleti kullanmış, dinimizi kullanmış, hayırseverliği kullanmış, öğrencilerimizi kullanmış. Her yere sirayet etmişler. Aslında bunlar hiçbir zaman kendileri olmamış hep başkaları olarak yaşamışlar. Biz bu olayların bitmediğini biliyoruz"

İNSANA DOKUNAN HİZMETLER YAPIYORUZ

Eğitim merkezlerinin önemine değinen Başkan Çakır, "Burada öğrencilerimiz sanatsal kurslara katılacaklar, eğitimler alacaklar. Bu hizmetler yaptığımız yatırımlardan çok daha farklı bir anlam ifade ediyor. İnsana dokunan hizmetler yapıyoruz. Çocuklarımızın, derslerinde ve hayatlarında başarılı olmaları, topluma ve ailelerine faydalı olmaları için sanatla eğitimle kültürle buluşturmaya gayret ediyoruz. Burada farklı alanlarda kurslarımız olacak. Bütün ailelerimizde çocuklarını bu kurslara göndersinler. Amacımız çocuklarımız kötü alışkanlıklardan kurtarmak, eğitmek, sosyal yönünü geliştirmek, onların bilgi ve becerilerini arttırmak. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine de sabırlar diliyorum. Şehitlerimiz hepimizin şehitleridir" dedi.
Şehit Engin Tilbaç'ın kardeşi Kasım Tilbaç kısa bir konuşma yaparak, bir şehidin kardeşi olmaktan dolayı gurur duyduğunu ve bu merkezlerde nice Engin Tilbaç'ların yetişeceğine inandıklarını belirterek abisinin adının bu Eğitim Merkezine verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür etti.

Daha sonra Engin Tilbaç'ın annesi Bedriye Tilbaç şehit oğlu için yazdığı duygu dolu şiiri okudu.
Yapılan konuşmaların ardından Şehit Ahmet Kocabay ve Engin Tilbaç Eğitim merkezlerinin açılışı yapıldı. 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv