Sarıoğlu, Yeni Stada Kayısı Stadı İsmi Verilsin

Malatya Barosu Eski Başkanlarından Av. Selahattin Sarıoğlu, yeni yapılan stada isim önerisinde bulunarak “Dünya Kayısı Başkenti dedirten Kayısımız var” o bakımdan stadın adı Kayısı Stadı olsun dedi…

29 Mayıs 2017 Pazartesi 18:18
Sarıoğlu, Yeni Stada  Kayısı Stadı İsmi Verilsin
banner83
Yazılı bir açıklama yayınlayarak konu hakkındaki düşüncelerini paylaşan Av. Selahattin Sarıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
İsmet İnönü, Turgut Özal ve Kayısı… Bunlar Malatya’nın üç özel adı; üç marka adı.
İkisi çok haklı olarak övünüp gurur duyduğum iki cumhurbaşkanımız.(İkisine de Allah rahmet eylesin)
Bir de, dünya üretiminin yüzde yetmiş beşini ürettiğimiz ve ilimize Dünya Kayısı Başkenti dedirten Kayısımız var.
Peki biz rahmetli Hayrettin Abacı'nın deyimiyle özel ve güzel meyvemizi yeterince tanıtabiliyoruz mu? Allah’ın bu topraklara, bu iklime bahşettiği bu özel ürünümüzü yeterince değerlendirebiliyoruz mu?
Bence "Dünya daha kayısıyı tanımadı". Türkiye için de aynı şey söylenebilir: Türkiye de henüz kayısıyı tanımadı…
Öyleyse şimdi tam da zamanı. "İyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş" diye bir sözümüz var işte doktor ayağımıza gelmiş: Yeni yapılan şahane stadımıza ad verilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız da hepimizin karşı olduğu 'arena' adını doğru bulmamış, statlardan kaldırılmasını istemiş.
Televizyonda, radyoda maç anlatan, kritik yapan, gazetede değerlendirme, maçın oynanacağı stadı yazan, sosyal medyada paylaşan insanların Malatyaspor konu olduğunda ‘Malatya Kayısı Stadı” dediklerini, yazdıklarını düşünün… Hele Avrupa’ya açıldığımızda Malatyaspor’la hep kayısının yan yana geldiğini düşünün… Bu tanıtımlar, bu reklamlar milyon dolarlarla yapılabilir mi?
Konuya yüzeysel bakan, konuyu basite alıp aleyhte konuşan hemşerilerimiz baltayı hepimizin ayağına vurmuyorlar mı?
Lütfen birlik olalım. Biraz akıllı olalım, ticari olalım, kurnaz olalım…
Bir de şu husus var ki, o da çok önemli: Üç marka adımızdan İnönü adı Üniversitemizde, Turgut Özal, Tıp Merkezimizde olmakla yan yana. Stadyumumuz da orada olduğuna göre stadımıza da Kayısı adını koyalım üç değerimiz yan yana olsun!
En derin saygılarımla, Malatyalılık sorumluluğuyla, hemşerilerime, sanayi ve ticaret örgütlerimize, siyasetçilerimize ve kamu yöneticilerimize sunarım.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv