Niyazi Mısri Caddesi maalesef sorunlar yumağına dönüştü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde İl Başkanı Enver Kiraz ve parti yöneticileriyle birlikte İsmetiye Mahalle Muhtarlığını ziyaret etti

11 Eylül 2017 Pazartesi 17:18
Niyazi Mısri Caddesi maalesef sorunlar yumağına dönüştü
banner83
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Bir belediye başkanının görevi sadece çöp toplatmak, su vermek, kaldırım yapmak değildir. Asıl önemli olan şehir için planlama yapılmasıdır. Belediyecilik sadece cumhurbaşkanı reklamı yapmak, Cumhurbaşkanı Malatya’ya geldiğinde tüm Malatya’yı afişlerle donatmak değildir” dedi.
TALEPLER: AİLE HEKİMLİĞİ VE ÜST GEÇİT
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde İl Başkanı Enver Kiraz ve parti yöneticileriyle birlikte İsmetiye Mahalle Muhtarlığını ziyaret etti.Mahalle Muhtarı Turhan Kılavuz ziyaretten dolayı mutluluğunu dile getirerek, “Mahallemiz Battalgazi Belediye sınırları içerisinde. İşyerlerinin yoğun olduğu bir mahalle. Dört yüz işyeri var. Bir aile hekimliğine ihtiyacımız var. Beş mahallenin ortasına bir aile hekimliği kazandırılmasını istiyoruz. Çavuşoğlu Sağlık Ocağı’nda tedavi oluyoruz. Ancak üstgeçit çok uzak olduğu için yaşlı mahalle sakinleri büyük zorluk çekiyor. Ayrıca köy garajlarının tamamı yolun alt tarafında olduğu için şehirde işlerini tamamlayıp garajlara gitmek isteyen vatandaşlarımız Niyazi Mısri Cami civarından karşıya geçmek istiyorlar. Bu nedenle bu soruna sağlıklı bir çözüm bulunmasını talep ediyoruz”dedi.
NİYAZİ MISRİ SORUNLAR YUMAĞI
Veli Ağbaba, “1998’den beri biz de İsmetiye Mahallesi sınırları içerisinde iş yapıyoruz. İş hayatımız bu mahallede geçti, dolayısıyla mahallenin her türlü sorununu ben de biliyorum. Aslında mahalle çok güzel bir mahalleydi ancak başlangıçta yapılan yanlışlıklar yüzünden Malatya’nın en merkezindeki mahallelerden biri olan İsmetiye Mahallesi sorunları yumağına dönüştü. Trafik inanılmaz büyük bir problem. Malatya’nın en güzel caddesi olması gereken Niyazi Mısri Caddesi maalesef sorunlar yumağına dönüştü”dedi.
VAHHABİ ANLAYIŞI KENTE HAKİM KILMAK İSTİYORLAR
“Bir kentte belediyecilik yapmak, yöneticilik yapmak, sadece temel ihtiyaçları karşılamak değildir” diyen Ağbaba, “ Bir belediye başkanının görevi sadece çöp toplatmak, su vermek, kaldırım yapmak değildir. Asıl önemli olan şehir için planlama yapılmasıdır. Maalesef Malatya’da böyle bir şey yok. Önümüzdeki dönem ne yapılacağıyla ilgili bir planlama ortada yok. Bunu sadece şehir merkezinde değil Malatya’nın tamamında görmek mümkün. Belediyecilik sadece cumhurbaşkanı reklamı yapmak, Cumhurbaşkanı Malatya’ya geldiğinde tüm Malatya’yı afişlerle donatmak değildir. Kenti kent yapan sadece caddeleri yolları değil, kenti kent yapan kendine özgü değerleridir. Malatya’nın kendi kültürü, kendi gelenekleri var. Ama maalesef son yıllarda bunlar yok sayılıyor. Sürekli Orta Doğu ülkeleri,Arap ülkeleri gibi yönetilmek isteniyor. Örnek aldıkları yer Suudi Arabistan. Bu vahhabi anlayışı kente hâkim kılmak istiyorlar. Muhtarlarımızı milletvekili olduğum günden itibaren sık sık ziyaret etmeye çalışıyorum. Muhtarlarımız devlet, millet arasında bir köprü görevi görüyorlar. Mahallenin sorunlarını bizde gündeme getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv