MÜSİAD’dan Enerji Tasarrufu Çağrısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD), 11-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Enerji Tasarrufu Haftası çerçevesinde önemli bir kampanyaya imza atıyor.

11 Ocak 2018 Perşembe 13:10
MÜSİAD’dan Enerji Tasarrufu Çağrısı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD), 11-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Enerji Tasarrufu Haftası çerçevesinde önemli bir kampanyaya imza atıyor. Enerji tasarrufuna dikkat çekmeyi amaçlayan MÜSİAD üyeleri, stand-by konumundaki tüm elektronik ürünlerin fişlerini çekecek.
Evlerimizde fişe takılı ve kapalı bekleyen elektronik ürünlerin hem aylık hem de yıllık bazda hatırı sayılır miktarda elektrik tükettiğine dikkat çeken MÜSİAD Malatya Başkanı Hüseyin Kalan, anlık ihmallerin büyük bir israfa yol açtığını belirtti.Kalan, “TV, uydu kutusu ve fişe takılı kullanmadığımız çamaşır makinesi gibi cihazlar,cebimizden yılda yüzlerce liranın çıkmasına sebep oluyor.Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuarı’nın 2016 yılı rakamlarına göre bu tür stand-by durumundaki aletler nedeniyle ayda 11.1 TL yılda ise 134 TL cebimizden boşa gidiyor. Ortalama 100 TL’den 21 milyon hane sayımızla hesap ettiğimizde ise ülke olarak milli servetimiz 2.1 milyar TL kaybolup gidiyor” şeklinde konuştu.
FİŞİ ÇEK YILDA 134 TL CEBİNDE KALSIN
Herkesi bu kampanyaya katılmaya çağıran MÜSİAD Malatya Başkanı Kalan,”Başta ev hanımlarımız olmak üzere, işçi, işveren ve memurlarımızla birlikte bu konuda önemli bir kamuoyu oluşturacağımıza inanıyorum.Fişi çekerken harcayacağımız yada üşendiğimiz en fazla 3 saniye için, hem kendimizin hem de ülkemizin cebinden çıkacak paranın değerini bilelim” değerlendirmesinde bulundu.
MÜSİAD’TAN BEKLEME YAPMA (STAND-BY) KAMPANYASI
FİŞİ ÇEK TÜRKİYE YILDA 2.1 MİLYAR TL KAZANSIN
BEKLEME YAPMA YILDA 134 TL KAZAN
BEKLEME YAPMA YILDA 134 TL CEBİNDE KALSIN
FİŞİ PRİZDEN ÇEK, HEM SEN HEM ÜLKEN KAZANSIN
FİŞİ ÇEK YILDA 134 TL CEBİNDE KALSIN
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv