banner327

Mazi Sokakta Değişim Devam Ediyor

Kent genelinde cadde ve sokak yatırımlarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Tecde Mahallesi sınırlarında bulunan 800 metre uzunluğundaki Mazi Sokağı Malatya’ya yakışır bir hale getiriyor.

02 Kasım 2018 Cuma 17:08
Mazi Sokakta Değişim Devam Ediyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Mazi Sokak’ta değişim dönüşüm ve yenileme çalışmalarını tam hız sürdürüyor.

Kent genelinde cadde ve sokak yatırımlarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Tecde Mahallesi sınırlarında bulunan 800 metre uzunluğundaki Mazi Sokağı Malatya’ya yakışır bir hale getiriyor.

Altyapısı baştan aşağı yenilenen Mazi Sokak’ta üstyapı çalışmaları kapsamında yollar, kaldırımlar, çift taraflı bisiklet yolları, ağaçlandırma, aydınlatma ve peyzaj düzenlemeleri yapılıyor.

Prestij Cadde Çalışmaları da Devam Ediyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi bölgede Mıhlıdut Caddesi’ndeki son düzenlemeler ile Yüzakı Bulvarı ve Gülay Caddesinde de prestij cadde çalışmalarına devam ediyor. Bölgenin sağlıklı yapılaşmasına katkı sağladığı gibi kent içi trafiğin düzenli akışını sağlayacak yol projelerini hızlı bir şekilde hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi bu projelerini birkaç hafta içinde tamamlayarak Malatyalıların hizmetine sunacak.

“Büyükşehir, gecesi gündüzü ayrı güzellikte cadde düzenlemeleri yapıyor”
Mazi Sokak’ta oturan vatandaşlar da düzenleme çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ettiler.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin cadde ve sokakları yaşanabilir mekanlar haline getirdiğini ifade eden vatandaşlar, “Mıhlıdut Caddesindeki düzenleme herkesin beğenisini kazandı. Yüzakı Bulvarı, Gülay Caddesi ve Mazi Sokak’taki düzenlemeler de bitince bölgede bir bütünlük sağlanacak. Malatya’nın değişik bölgelerinde yapılan cadde ve sokak düzenlemeleri örnek olacak nitelikte. Gecesi ayrı gündüzü ayrı bir güzel oluyor. Çocuklar cadde ve sokaklarda rahatlıkla bisiklet sürebiliyorlar. Düzenleme çalışmaları sırasında zorlandığımız bir gerçek. Ama sonunda oluşacak tabloyu bildiğimiz için sabırla bekliyoruz. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederiz” dediler.


 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325