MASKİ’den Erenli Mahallesine 7000 Metrelik İçmesuyu Hattı

Erenli Mahallesinde devam eden7000 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yapım çalışmalarında3000 metrelik bölümü tamamlandı.

28 Kasım 2018 Çarşamba 11:19
MASKİ’den Erenli Mahallesine 7000 Metrelik İçmesuyu Hattı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyonİdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu altyapısı çalışmaları kapsamında Erenli Mahallesinde devam eden7000 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yapım çalışmalarında3000 metrelik bölümü tamamladı. MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu söz konusu çalışmayı yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Erenli Mahallesi Muhtarı Nuri Bağ: “Bu proje gerçekten büyük bir proje”

Çalışmalarda dolayı MASKİ’ye teşekkür eden Erenli Mahallesi Muhtarı Nuri Bağ, “Bu proje gerçekten büyük bir proje. Mahallemize iki tane depo yapıldı, 7000 metrelik boru çekiliyor. Mahallemizde daha önce su temini noktasında bazı sorunlarımız vardı. Bu çalışmayla 200 hanemiz suya kavuşacak. Çalışmalardan dolayı MASKİ’ye ve genel müdürümüz Sayın Ertan Mumcu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Mumcu: “Yaklaşık 200 hanenin su sorununu çözmüş olacağız”

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Erenli Mahallesi’nde sağlıklı ve uzun ömürlü bir altyapı hedefiyle devam eden içmesuyu altyapısı yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek, açıklamalarda bulundu.
Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu,“Erenli Mahallesi, MASKİ olarak il genelinde yaptığımız çalışmalardan sadece 1 tanesi. Mahallemizin uzun süredir su temini noktasında bazı sıkıntıları söz konusuydu. MASKİ olarak yolun alt tarafında bu yaz açtığımız yeni sondajla birlikte çok değerli bir su temin ettik ve bu suyu şimdi yaklaşık 7000 metrelik bir hatla, 2 depoya terfi sistemiyle suyu vererek yaklaşık 200 hanenin su sorununu çözmüş olacağız. Bu çalışmayı MASKİ olarak İçmesuyu Daire Başkanlığımız tamamen kendi ekibi ve makinalarıyla gerçekleştiriyor. Böylelikle de kurumumuzda ciddi bir tasarruf sağlamış oluyoruz. İnşallah Erenli Mahallemize hayırlı ve uğurlu olur. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv