MASKİ'den 5 Mahalleye 1,5 Milyonluk Dev Yatırım

Topsöğüt, Kendirli, Samanköy, Yaka ve Dilek Mahallelerine toplam 1,5 milyon TL maliyetinde 14,5 kilometrelik yeni hat ve 4 adet içmesuyu sondaj çalışmasını gerçekleştirildi

11 Ekim 2017 Çarşamba 13:45
MASKİ'den 5 Mahalleye 1,5 Milyonluk Dev Yatırım
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Topsöğüt, Kendirli, Samanköy, Yaka ve Dilek Mahallelerine toplam 1,5 milyon TL maliyetinde 14,5 kilometrelik yeni hat ve 4 adet içmesuyu sondaj çalışmasını gerçekleştirerek şehrin altyapısını güçlendirmeye devam ediyor.

“6.500 Metrelik Şebeke ve Terfi Hattı Tamamlandı”
MASKİ Genel Müdürlüğü Malatya için yaptığı yatırımlarla vatandaşımıza sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün daha da yukarılara taşıyor. Malatyalıların musluklarına daha sağlıklı içmesuyu ulaştırmak için güçlü yatırımlar yaptıklarını ifade eden Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Topsöğüt, Kendirli, Samanköy, Yaka ve Dilek Mahallelerinde 6.500 metrelik şebeke ve terfi hattı ile 4 adet içmesuyu sondaj çalışmasını tamamladık. Topsöğüt, Kendirli, Samanköy, Yaka ve Dilek Mahallelerinde, Kaptaj’daki ani su düşüşlerinde ve yoğun tüketimi olduğu zamanlarda üst kotlarda oturan vatandaşlarımıza su temininde sıkıntı yaşanıyordu. Yaptığımız çalışmalarımız sonucunda Kaptaj’daki ani su düşüşlerinde ve yoğun su tüketimi olduğu zamanlarda söz konusu mahallelerimizde su temin sıkıntısı yaşanmayacak. Mevcut su varlığımızı ölçerek doğru bir şekilde yönetiyoruz. Böylece vatandaşlarımızı mağdur etmiyoruz.” dedi.

“Kullanım Ömrünü Yitirmiş Şebeke Hatlarını Tamamen Yeniliyoruz”
Türkiye’nin en temiz suyunu Malatya halkının musluklarından içtiğini ifade eden Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Topsöğüt Mahallemize 8.000 metrelik eskimiş ve yıpranmış şebeke hatlarını tamamen yeniliyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımızın 1.800 metrelik kısmını tamamladık. Hedefimiz Malatya’nın tamamına dünya standartlarına uygun kaliteli içmesuyunu ulaştırmak. Malatya genelinde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalarımız esnasında anlayış gösteren vatandaşlarımıza ve durmaksızın çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv