MASKİ, Yetkisiz Fatura Ödeme Merkezlerine Karşı Vatandaşları Uyardı

MASKİ Genel Müdürlüğü, yetkisiz fatura ödeme merkezlerine karşı vatandaşların dikkatli olması için uyarı da bulundu.

13 Mart 2019 Çarşamba 14:32
MASKİ, Yetkisiz Fatura Ödeme Merkezlerine Karşı Vatandaşları Uyardı
Malatya Büyükşehir Belediye Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yetkisiz fatura ödeme merkezlerine karşı vatandaşların dikkatli olması için uyarı da bulundu.
“Faturamatik ve En Kolay Ödeme Noktalarından Su Faturası Ödenebilir”
MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;yetkisiz fatura ödeme noktaları, fatura tahsilatı yaptığı gibi abonelerden ek işlem ücreti de talep ederek haksız kazanç elde ediyor.Yetkisiz ödeme fatura ödeme noktaları, tüketicilere sahte makbuz vererek faturaların ödenmemesi suretiyle vatandaşları zor durumda bırakıyor.MASKİ Genel Müdürlüğü tarafındanvatandaşların su faturalarını ödemeleri için Malatya’daki tüm bankalarla anlaşmalar yapıldı. Vatandaşlar sadece Malatya’daki tüm bankalardan, PTT’den ve BDDK tarafından yetkilendirilen Faturamatik ve En Kolay ödeme noktalarından su faturalarını ödeyebilirler. Vatandaşları mağdur edecek şekilde organize olmuş ve kendilerini yetkili fatura ödeme merkezi olarak tanıtarak, yasa dışı makbuz düzenleyip tahsilat yapan yetkisiz fatura merkezlerine karşıdikkat edilmesi gerekmektedir.
“Fatura Ödeme Merkezleri BDDK Tarafından Yetkilendirilmeli”
İzinsiz faaliyet gösteren sahte ödeme merkezlerine ceza uygulanacağını belirten MASKİ Genel Müdürlüğü,yasal mevzuatın 6493 sayılı kanununun 28. Maddesi gereğince; “Gerekli izinleri almadan sistem işleticisi, ödeme kuruluşu veya elektronik para kuruluşu gibi faaliyet gösteren gerçek kişiler ile tüzel kişilerin görevlileri bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacak.” Maddesinin bulunduğunu bildirdi.
 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv