MASKİ ve JICA İşbirliği çerçevesinde 38 milyon TL’lik kredi anlaşması imzaladı

Şehrin altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere JAPONYA ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ AJANSI (JICA) ile 38 milyon TL kredi anlaşması imzalandı.

01 Ağustos 2017 Salı 13:43
MASKİ ve JICA İşbirliği çerçevesinde 38 milyon TL’lik kredi anlaşması imzaladı
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü sağlam altyapı sağlam gelecek düsturuyla Malatya’da güçlü yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şehrin altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere JAPONYA ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ AJANSI (JICA) ile 38 milyon TL kredi anlaşması imzalandı.
Merkezi Tokyo’da olan ve dünyanın önde gelen ajanslarından biri olanJICA (Japan International Cooperation Agency)tüm dünyada 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Teknik işbirliği, kalkınma kredisi ve yatırım olmak üzere Türkiye’de iki faaliyet alanı bulunmaktadır.
Malatya’nın gelecek 50 yılını inşa etme yolunda dev yatırımlar yapan MASKİ Genel Müdürlüğü hazırladığı projeleri hayata geçiriyor. Altyapı yatırımları için Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ve İlbank A.Ş. ile ortak çalışmalara devam ediyor. Yatırımların kesintisiz devam etmesi için MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve İlbank A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Büyük ile altyapı yatırımları kapsamında 38 milyon TL’lik kredi anlaşması imzaladı.


 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv