MASKİ, Tandoğan-Yeşilçam’a Yağmursuyu Altyapısı İnşa Ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü Tandoğan Mahallesi Yeşilçam Sokak’ta 1,2 kilometrelik yağmursuyu drenaj çalışması gerçekleştiriyor.

28 Kasım 2017 Salı 16:38
MASKİ, Tandoğan-Yeşilçam’a Yağmursuyu Altyapısı İnşa Ediyor
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Tandoğan Mahallesi Yeşilçam Sokak’ta 1,2 kilometrelik yağmursuyu drenaj çalışması gerçekleştiriyor.

“Şehrimizin Altyapısını Garanti Altına Alıyoruz”
Malatya’nın genelinde ihtiyaç doğrultusunda içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı yatırımları gerçekleştiren MASKİ Genel Müdürlüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yoğun yağış olduğu dönemlerde mahallelerde oluşan su taşkınlarının önüne geçebilmek için yağmursuyu drenaj çalışmaları yaptıklarını belirten Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Kuruluşumuzdan beri şehrimizin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını garanti almayı hedefleyerek projeler hazırlayıp bir bir hayata geçiriyoruz. Kış aylarının gelmesiyle yağmur sularını tahliye etmek ve oluşabilecek su birikintilerinin önüne geçmek için yağmursuyu drenaj çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda Tandoğan Mahallesi Yeşilçam Sokak’ta 800’lük korige borular kullanarak 1,2 kilometrelik yağmursuyu drenaj çalışması gerçekleştiriyoruz. Mahallemizin altyapısını sağlamlaştırarak gelecek nesillere sağlam gelecek bırakmayı hedefliyoruz. Şehrimizin modern bir alt yapıya kavuşması ve yağmursuyu ağımızı genişletmek için çalışmalarımız devam ediyor. Malatya’nın tamamında içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv