MASKİ Genel Müdürü ‘Ölçülebilir Alt Bölge’ Çalışmalarını İnceledi

MASKİ Genel Müdürlüğü, sağlam ve teknolojiye uygun içmesuyu alt yapısı oluşturma adına Malatya Merkez Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Turgut Özal ve Özalper Mahallesi’nde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmasını yerinde inceledi.

12 Nisan 2017 Çarşamba 15:43
MASKİ Genel Müdürü ‘Ölçülebilir Alt Bölge’ Çalışmalarını İnceledi
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, sağlam ve teknolojiye uygun içmesuyu alt yapısı oluşturma adına Malatya Merkez Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Turgut Özal ve Özalper Mahallesi’nde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmasını yerinde inceledi.
Dr. Özdemir: Denetlenebilir Bir Suyumuz Olacak

Turgut Özal ve Özalper Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, her iki mahallede toplam 18 bin metre hat çalışması yapılacağını kaydederek, bu güne kadar 14 kilometrelik hattın tamamlandığını söyledi. Dr. Özdemir, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık maliyeti 4 milyon 500 bin TL olan 18 kilometre civarında içmesuyu hattı çalışması yapılacak. Şuana kadar 14 kilometrelik kısmını tamamlamış durumdayız. Ayrıca 1.050 abone bağlantısı yapılacak. Eski boruları iptal ederek daha sağlıklı ve daha kaliteli duktil borulara geçiyoruz. Bir yandan da kayıp-kaçak suların önüne geçmiş oluyoruz. Kaçak suların çoğu arızadan kaynaklanıyor. Bu yenileme ile birlikte bunların da önüne tamamen geçmiş olacağız. Çalışmalar tamamlandığında Avrupa Birliği standartlarına uygun, sistemli, ölçülebilir ve yönetilebilir bir suyumuz olacak. Bu çalışmadan sonra arızadan dolayı bir mahallenin dahi suyu kesilmeyecek. Sadece ilgili sokağın suyu kesilecek. Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımız tamamlandıktan sonra sağlıklı bir içmesuyu alt yapısına kavuşmuş olacağız. Hattın tamamlanmasıyla beraber hemen üstyapıya girecek Belediyemiz ve bu çalışmayla beraber su kesintisini unutmuş olacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
banner143

    Yorumlar

banner309
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv