Malatya’mız perişan edildi

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Avukat Soner Gökçe, Şeker –iş sendikası Malatya şube başkanlığını ziyaret ederek, başkan Nuri Murat ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

13 Şubat 2019 Çarşamba 20:06
Malatya’mız perişan edildi
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı avukat Soner Gökçe, sivil toplum örgütleri ziyaretleri kapsamında Şeker-iş Sendikası Malatya şube başkanlığında temaslarda bulundu.

Sendika şube başkanı Nuri Murat, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte karşıladığı CHP’li heyete hitaben, seçimlerde başarılar diledi, şeker fabrikası ve üretime yönelik açıklamalarda bulundu.
Sendika Başkanı Murat,1956 yılında kurulan fabrikanın kapatılma ile bir dönem karşı karşıya kaldığını belirterek “ Türkiye de birçok fabrikamız satıldı. Ancak, bu mücadele de dik durduğumuz için, bizim fabrikamız kaldı. Gerçekten iktidarı, muhalefeti ile fabrikamızın devamı konusunda Malatya dik durdu.” Dedi. Sendika başkanı Nuri Murat, 550 bin tonluk pancar kotasını bu yıl ektireceklerini belirtirken, özellikle Boztepe barajının faaliyete girmesi sonrası üretimin çok iyi bir düzeye geldiğini vurguladı.
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya büyükşehir belediye başkan adayı Soner Gökçe ise ziyarette, toplum olarak, değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini belirterek “ Şeker Fabrikası da bu noktada sembol bir değerimizdir. Sahibi bu millettir.” Dedi.
16 yıldır Malatya da AKP’nin hem yerelde, hem genelde tüm iktidar gücünü elinde tuttuğunu belirten GÖKÇE şunları söyledi :
“Kaynakları doğru kullanmadılar. Büyükşehir belediyesi ,büyük bir borç içerisinde.Soruyoruz Battalgazi’ye, açıkla gelirini giderini diyoruz ,borcum yok diyor.Nasıl borcun yok, açıkla bir görelim şeffaf ol diyoruz.Şimdilerde -evet borcumuz var ama borcun karşılığında kaynakta var – diyorlar.Borcun varsa bu kadar borcum var ?, kaynağın var ise açıkla nedir ve ne kadardır ? Şeffaf olalım hepimiz. 2018 yılının bütçesiyle ilgili ne iki merkez ilçede, ne büyükşehir de açıklanan hiçbir şey göremiyoruz. İsraf, hat safhada. Malatya’mız perişan edildi. ” Dedi.

Gökçe ve beraberindeki heyet, daha sonra Atatürk(kışla) caddesinde, esnafları ziyaret ederek, sorunları dinledi.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv