Malatya'da 50 STK Mescid-i Aksa'nın İşgalini Kınadı

50 STK'nın üye olduğu Ortak Değerler Platformu Mescid-i Aksa'nın işgalini Eğitim- Bir Sen de yaptığı basın açıklamasıyla Lanetledi

20 Temmuz 2017 Perşembe 15:47
Malatya'da 50 STK Mescid-i Aksa'nın İşgalini Kınadı
banner83
Malatya Ortak Değerler Platforumuna üye 50 STK ortak bir bildiriye imza attılar. Memur Sen İl Temsilcisi Kerem Yıldırım tarafından okunan bildiri şöyle;
Değerli basın mensupları!
Her gün işgal ettiği Filistin Topraklarında yeni yerleşim birimleri açarak, Filistinli Müslümanları kışkırtan Siyonist terör devleti İsrail, geçen hafta Cuma günü, üç Filistinliyi silahlı saldırıda bulundukları iddiasıyla katletti. Sonrada çıkan olaylarda iki polisin öldürülmesini bahane ederek Mescid-i Aksa’yı ibadete kapattı. Ardından 16 Temmuz Pazar günü, Mescid-i Aksa’nın giriş kapılarına metal arama detektörleri yerleştirdi. Filistinli Müslümanlar da bu dedektörlerden geçerek Mescid-i Aksa’ya girmeyi kabul etmeyip, alınan kararı protesto etmeye başlayınca bölgede gerginlik yükseldi.
Terör devletinin bu güne kadar ki, bütün saldırganlıklarına rağmen, işgal altındaki ilk kıblemiz Beytu’l-Makdisi 1967’den beri ilk defa ibadete kapatması veya orada ibadeti yasaklaması, sonra da metal detektörleri kapılara yerleştirmesini, gerginliği bilinçli ve planlı bir şekilde tırmandırmasını büyük bir aymazlık ve sorumsuzluk olarak değerlendiriyoruz. İsrail, Filistin topraklarında her gün yeni yerleşim birimleri açarak, işgalciliğini sürekli hatırlatmakta ve bu bölgede her zaman barışın değil savaşın, iyiliğin değil kötülüğün tarafı olmayı tercih ettiğini ve bu son yaptıklarıyla da böyle olmaya devam edeceğini açıkça ortaya koymaktadır.
Özellikle son zamanlarda başta Mısır, Suriye, Irak ve Yemen olmak üzere Müslümanların maruz kaldığı darbeler ve savaşlar nedeniyle yaşadıkları zafiyet ve dağınıklıktan cesaret alan Küstah İsrail, bu tavır ve tutumlarıyla Filistinlileri sürekli olarak kışkırtmakta ve ümmetin sabrını zorlamaktadır. Böylece İslam Dünyasında son dönemlerde vuku bulan darbe ve savaşların kimin işine yaradığı, kimler tarafından gerçekleştiği ve emperyalistler tarafından neden desteklendiği de açıklık kazanmaktadır. İsrail'in tüm saldırganlıklarına, hukuk ve sınır tanımazlığına gizli veya açık destek veren, Birleşmiş Milletler, NATO, ABD, Avrupa Birliği ve Rusya’nın İslam Dünyasında gerçekleşen darbeleri, terör örgütlerini neden destekledikleri veya savaş ve çatışmaları durdurmak yerine devam ettirmekten yana davrandıkları da anlaşılmış olmaktadır. Hatta batılı ülkeler, sözde bazı İslam ülkelerini kullanarak, neden Katar gibi problem olmayan ülkeleri ve bulundukları bölgeleri de problemli hale getirmeye çalıştıkları, neden terör örgütlerini silahlandırdıkları netlik kazanmaktadır.
Bizler, Orta Doğu’nun mazlum Müslüman halkları ve Ortak Değerler Platformu olarak tüm Dünyaya şunu haykırmak istiyoruz: Hangi bahaneyle olursa olsun, İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın işgali asla kabul edilemez. İsra ve Mirac'ın şehri Kudüs'ün işgali kabul edilemez, hiçbir neden bu mukaddes beldelerimizin özgürlüğünün engellenmesini izah edemez. İsrail’in bu saldırganlıkları ve hukuk tanımazlığı kesinlikle geleceğine olumlu katkıda bulunmayacaktır.
Biz Ortak Değerler Platformu olarak, Şehid olmuş kardeşlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken, mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve pis postalları ile dolaşmasını, Filistinli kardeşlerimize saldırmasını nefretle kınıyoruz.
Ve topraklarımızı işgal ettiği günden bu güne, Siyonist terör devletinin yaptıklarının yanına kâr kalmaması gerektiğini ve kalmayacağını ifade etmek istiyoruz. Terör devleti, sırtını emperyalist süper güçlere yaslayarak işlediği tüm cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır. Ve bir gün mutlaka yaptıklarının hesabı sorulacaktır. Hiç kimse Filistinli kardeşlerimizin yalnız olduklarını zannetmesin. Bütün Dünya Müslümanları, hangi şartlar altında olursa olsun Mukaddes değerlerimizin bekçileri olan Kardeşlerimizin yanındadırlar ve yanında olmaya devam edeceklerdir. 20.07.2017
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Ortak Değerler Platformu adına
Kerem YILDIRIM 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv