Malatya Umut Kervanı 2018 Faaliyet Raporunu Açıkladı

Malatya Umut Kervanı, 2018 faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı. 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri yardım çalışmaları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Umut Kervanı Malatya İl Temsilcisi Mehmet Emin YILDIZ, 2007 yılında Hayrın Yolcuları Derneğiylebaşlattıkları hizmet kervanını günden güne genişleterek devam ettiklerini belirtti.

02 Ocak 2019 Çarşamba 18:20
Malatya Umut Kervanı 2018 Faaliyet Raporunu Açıkladı
Malatya Umut Kervanı, 2018 faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı. 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri yardım çalışmaları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Umut Kervanı Malatya İl Temsilcisi Mehmet Emin YILDIZ, 2007 yılında Hayrın Yolcuları Derneğiylebaşlattıkları hizmet kervanını günden güne genişleterek devam ettiklerini belirtti. 2017’de ise Umut kervanı Vakfıyla yapmış olduğumuz sözleşmeyle, Malatya Umut Kervanı Temsilciliğini kurduk. Bundan sonraki yardım Faaliyetlerimizi Malatya Umut Kervanı olarak yapacağız inşallah. 2018 yılında 1.231 aileye 210.105,00 TL ayni ve nakdi yardımlar ulaştırdıklarını dile getiren Yıldız, her ay yardım faaliyetlerinde bulunduklarını ve 2019 yılı hedeflerinin en az binbeşyüz aileye ulaşmak olduğunu vurguladı. Yıldız: “2007 yılında başlattığımız hizmet kervanını Allah´a hamdolsun ki günden güne genişleterek devam ettiriyoruz. Yardım çalışmalarımızı 2017 yılı ile karşılaştırdığımızda; aile bazında ulaştırdığımız aile sayısı %30, nakdi bedel üzerinden karşılaştırdığımızda ise % 90 oranında artışla, toplamda 2017 yılında 1.231 aileye 210.105,00 TL ayni ve nakdi yardımlar ulaştırdık. Yardım çalışmalarımız sadece Ramazan ve Kurban Bayramına mahsus yardımlar değil, yılın 12 Ay´ı her ay sonu düzenli olarak devam etmektedir. Ancak bizim gücümüzde sınırlı, gönül isterdi ki Malatya´da ulaşılmadık hiçbir yoksul ve yetim aile bırakmayalım. İnşallah 2019 yılında en az binbeşyüz aileye ulaşıp birçok muhtaç aileye yardımlarımızı ulaştıracağız” şeklinde konuştu.
“Hiç Kuşkusuz Allah İyilik Yapanları Sever”
Çevremizde yetim, muhtaç ve yoksul bir aile oldu mu, fıtrat gereği ister istemez bundan rahatsızlık duymakta olduklarını belirten Yıldız, hem İslami hem de insani olarak kendilerini yardım etmeye teşvik ettiğini söyledi. Yıldız: “Yüce Allah kutsal kitabımızda birçok ayette infak ve zekâtın öneminden bahsetmektedir. “Allah yolunda (sınırsızca) harcayın, kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın. Hiç kuşkusuz Allah iyilik yapanları sever.” Bakara-195 ‘Mallarını gece ve gündüz, gizlice ve açıkça infak edenler yok mu, işte onların Rableri katında ecir ve mükâfatları vardır. Ve onlara herhangi bir korku yoktur, onlar hiçbir zaman mahzun da olmazlar.´ Bakara 274 ve bu ayetlere benzer onlarca ayet hepsi de bize infak etmenin öneminden ve ahrette kurtuluş yolunun tasadduk etmekten geçtiğini ifade etmektedir. Çevremizde yetim, muhtaç ve yoksul bir aile oldu mu, fıtratımız gereği ister istemez bundan rahatsızlık duymaktayız. Hem İslami hem de insani olarak bizi yardım etmeye teşvik ediyor. Elimizde bu imkânlar varken bunu esirgememeli ve bir hurma tanesi ile olsa bile kendimizi ve ailemizi yakıtı insan ve taş olan elem verici azaptan kurtarmalıyız” dedi.
“Onlarca Ailenin Bir Aylık Yiyecek İhtiyaçlarını Karşılıyoruz”
Mehmet Emin YILDIZ, Maddi durumu çokta iyi olmayan bazı hayırsever kardeşlerimiz her ay düzenli olarak, kimisi 5 kg şeker, kimisi çay, kimisi gıda, kimisi de temizlik malzemeleri getiriyor. Bunları bir araya getirdiğimizde onlarca ailenin bir aylık yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Damlaya damlaya göl olur misali. Malatya‘nın oldukça hatırı sayılır hayırsever işadamları var. Gönül isterdi ki çalışmalarımızı yakından takip edip bu hayır kervanına ortak olmalarıdır. İnşallah basın aracılığıyla da olsa görüp bu hayır kervanına dâhil olurlar. Bu vesileyle emeği geçen tespit komisyonumuza, yardımlarını esirgemeyen hayırseverlere, yardım çalışmalarımızı ulaştıran basın görevlilerine teşekkürlerimi sunuyor Allah hepsinden razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.
 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv