Malatya Kent Konseyi Gençler İçin Tiyatro ve Müzik Kursu Açıyor

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi gençlerin sosyal ve kültürel gelişiminin yanı sıra yeteneklerini keşfedebilecekleri çalışmaları sürdürmeye devam ediyor.

05 Temmuz 2018 Perşembe 12:58
Malatya Kent Konseyi Gençler İçin Tiyatro ve Müzik Kursu Açıyor
Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi gençlerin sosyal ve kültürel gelişiminin yanı sıra yeteneklerini keşfedebilecekleri çalışmaları sürdürmeye devam ediyor.
Bu kapsamda Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafında gençlerin yaz dönemini dolu dolu geçirmeleri için 15-23 yaş arası gençlerin katılabileceği ücretsiz “Müzik ve Tiyatro Kursu” açıyor.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nin hocaları tarafından verilecek eğitimin sonunda Malaya Kent Konseyi bünyesinde tiyatro ve müzik grubunun oluşturulması planlanıyor.
Son Başvuru 20 Temmuz Cuma
Kent Konseyinden yapılan yazılı açıklamaya göre; Tiyatro ve Müzik kurslarına başvurmak isteyen gençlerin 20 Temmuz Cuma gününe kadar Sanata Sokağı’nda bulunan Malatya Kent Konseyinde kayıt yaptırmaları gerektiği ve kursun ücretsiz olduğu ifade edildi.

 MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ GENÇLİK KOROSU’NUN AMACI VE KATILIM KOŞULLARI
 
 
1-) KOROMUZ; GÖNÜLLÜLÜK İLKESİNE DAYALI OLARAK FAALİYET GÖSTEREN AMATÖR BİR ORGANİZASYONDUR. KOROMUZUN AMACI; İLİMİZDE, YÖRESEL MUSİKİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE, MÜZİĞE OLAN İLGİYİ ARTTIRMAK, GENÇLERE TÜRK HALK MÜZİĞİNİ SEVDİRMEK VE FARKINDALIK OLUŞTURMAKTIR.
2-) KOROMUZDA GÖREV ALACAK GENÇLERİN YAŞ ARALIĞI; 15 – 23 ‘DİR. 18 YAŞINDAN KÜÇÜK KATILIMCILARIN, AİLELERİNDEN MUVAFFAKATNAME GETİRMESİ ZORUNLUDUR.
3-) KOROMUZDA GÖREV ALMAK İÇİN, DÜZENLEDİĞİMİZ YETENEK SINAVINDA BAŞARILI OLMAK GEREKMEKTEDİR. KENT KONSEYİMİZ, SÖZ KONUSU SINAVIN İÇERİĞİNİ OLUŞTURMAK VE SINAVDA YER ALACAK JÜRİ ÜYELERİNİ BELİRLEMEK ÜZERE, MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜRK MÜZİĞİ KONSERVATUVARI (MBTMK) İLE ORTAK ÇALIŞACAKTIR.
4-) YETENEK SINAVINI GEÇEN KATILIMCILARA, SÜRESİ 3 AYDAN AZ OLMAMAK VE 6 AYI GEÇMEMEK ÜZERE THM KOROSU EĞİTİMİ VERİLECEKTİR. BU EĞİTİM SÜRECİ MBTMK İLE KORDİNASYON İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK VE ÇALIŞMALARI MBTMK’NIN BELİRLEDİĞİ BİR ŞEF İLE DEVAM ETTİRECEKTİR. ÇALIŞMA VE PROVALAR, MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT MERKEZİNDE YAPILACAKTIR.
5-) MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT KONSEYİ, KONSEYİMİZİN GENÇLİK KOROSUNA KATILMAYA HAK KAZANAN GENÇLERE; HİÇBİR SURETTE İŞ, SAHNEYE ÇIKMA YA DA İLGİLİ GÖREVLER ALMA HUSUSUNDA TAAHHÜTTE BULUNMAZ.
7-) KOROMUZUN FAALİYETLERİNDE GÖREV ALAN GENÇLERE; KENT KONSEYİMİZ TARAFINDAN BELİRLENEN MEBLAĞLARDA, MOTİVASYON AMAÇLI OLARAK HARÇLIK ÖDEMESİ YAPILABİLİR. ÖDEMELERLE İLGİLİ TAKDİR, BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ UHDESİNDEDİR.
8-) MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ, UYUMSUZLUĞUNU TESPİT ETTİĞİ KATILIMCILARIN, KOROMUZLA İLİŞİĞİNİ, HERHANGİ BİR GEREKÇE SUNMADAN KESME HAKKINA SAHİP BULUNMAKTADIR.
9-) KOROMUZUN HER TÜRLÜ FAALİYETİNİN; PLANLAMASI, KOORDİNESİ, İPTALİ VE ERTELENMESİ HUSUSUNDA, TEK YETKİ SAHİBİ KURUM; MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİDİR.
İmza
 
 
MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ GENÇLİK TİYATROSU’NUN AMACI VE KATILIM KOŞULLARI


1-) TİYATROMUZ; GÖNÜLLÜLÜK İLKESİNE DAYALI OLARAK FAALİYET GÖSTEREN AMATÖR BİR ORGANİZASYONDUR. TİYATROMUZUN AMACI; İLİMİZDE TİYATRO SANATINA OLAN İLGİYİ ARTTIRMAK, GENÇLERİN TİYATRO EĞİTİMİNE DAHA KOLAY ULAŞMASINI SAĞLAMAK VE TOPLUMSAL SORUNLARI YAPICI BİR DİLLE İZLEYİCİYE YANSITARAK, FARKINDALIK OLUŞTURMAKTIR.
2-) TİYATROMUZDA GÖREV ALACAK GENÇLERİN YAŞ ARALIĞI; 15 – 23 ‘DİR. 18 YAŞINDAN KÜÇÜK KATILIMCILARIN, AİLELERİNDEN MUVAFFAKATNAME GETİRMESİ ZORUNLUDUR.
3-) TİYATROMUZDA GÖREV ALMAK İÇİN, DÜZENLEDİĞİMİZ YETENEK SINAVINDA BAŞARILI OLMAK GEREKMEKTEDİR. KENT KONSEYİMİZ, SÖZ KONUSU SINAVIN İÇERİĞİNİ OLUŞTURMAK VE SINAVDA YER ALACAK JÜRİ ÜYELERİNİ BELİRLEMEK ÜZERE, MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU (MBŞT) İLE ORTAK ÇALIŞACAKTIR.
4-) YETENEK SINAVINI GEÇEN KATILIMCILARA, SÜRESİ 2 AYDAN AZ OLMAMAK VE 6 AYI GEÇMEMEK ÜZERE TEMEL OYUNCULUK EĞİTİMİ VERİLECEKTİR. BU EĞİTİM SÜRECİ MBŞT İLE KORDİNASYON İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ÇALIŞMA VE PROVALAR, MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT MERKEZİNDE YAPILACAKTIR.
5-) MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ, TİYATROMUZA KATILMAYA HAK KAZANAN GENÇLERE; HİÇBİR SURETTE İŞ, SAHNEYE ÇIKMA YA DA İLGİLİ GÖREVLER ALMA HUSUSUNDA TAAHHÜTTE BULUNMAZ.
7-) TİYATROMUZUN FAALİYETLERİNDE GÖREV ALAN GENÇLERE; KENT KONSEYİMİZ TARAFINDAN BELİRLENEN MEBLAĞLARDA, MOTİVASYON AMAÇLI OLARAK HARÇLIK ÖDEMESİ YAPILABİLİR. ÖDEMELERLE İLGİLİ TAKDİR, BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ UHDESİNDEDİR.
8-) MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ, UYUMSUZLUĞUNU TESPİT ETTİĞİ KATILIMCILARIN, TİYATROMUZLA İLİŞİĞİNİ, HERHANGİ BİR GEREKÇE SUNMADAN KESME HAKKINA SAHİP BULUNMAKTADIR.
9-) TİYATROMUZUN HER TÜRLÜ FAALİYETİNİN; PLANLAMASI, KOORDİNESİ, İPTALİ VE ERTELENMESİ HUSUSUNDA, TEK YETKİ SAHİBİ KURUM; MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİDİR.

 
 
 
banner315

    Yorumlar

banner322
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv