Mahmut Çalık Anadolu Lisesinden Büyük Başarı

Malatya-Yeşilyurt Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Samsun’da yapılan Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonasında büyük başarılara imza attı.

08 Haziran 2018 Cuma 14:12
Mahmut Çalık Anadolu Lisesinden Büyük Başarı
Malatya-Yeşilyurt Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Samsun’da yapılan Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonasında büyük başarılara imza attı.

“16 Sporcuyla Malatya’yı Temsil Ettiler”

2017-2018 sezonunda spor tırmanışı branşında İl yarışmasında Genç erkek (A)’da Malatya birincisi, Genç Kız (B)’de Malatya birincisi, Genç Erkek (B)’de Malatya ikincisi ve Genç kız (A)’da Malatya ikincisi olan Mahmut Çalık Anadolu Lisesi
4-7 Haziran 2018 tarihleri arasında Samsun’da yapılan Spor Tırmanışı Türkiye Şampiyonasında 16 sporcuyla Malatya'yı temsil etti.


“Edanur Karakeçili Türkiye ikincisi Oldu”

Başarılı sonuçlara imza atan Mahmut Çalık Anadolu Lisesinden Edanur Karakeçili Genç (B) kızlarda bireysel kategoride Türkiye ikincisi, Genç (B) Kızlarda takım halinde Türkiye ikincisi, Genç Kız (A)’larda Türkiye dördüncüsü, Genç (A) erkeklerde Türkiye beşincisi ve Genç (B) erkeklerde Türkiye altıncısı oldular. Genç (A) kızlarda bireysel kategoride Türkiye ikincisi olan Edanur Karakeçili çok mutlu olduğunu ve bu başarının kendisi için önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu söyledi. Diğer sporcular da, önümüzdeki yıllarda öğretmenlerinin desteğiyle daha büyük başarılara imza atacaklarını ifade ettiler.

“Büyük Gurur Kaynağı”

Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Müdürü Abuzer Uludağ yaptığı açıklamada elde edilen bu önemli başarının hem okulları için, hem de Malatya için büyük gurur vesilesi olduğunu, öğrenci ve öğretmenleriyle gurur duyduğunu, bu başarıdan dolayı sporcuları özveriyle hazırlayan beden eğitimi öğretmenleri Erdem Batar ve Temel Ceylan’a, sporcu öğrencilerine, velilerine, okul-aile birliğine ve ayrıca katkılarından dolayı Spor Tırmanışı Okul sporları Kurul Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Güllü'ye çok teşekkür etti.

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv