MAFSAD yeni dönem temel fotoğraf eğitimlerine başladı

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD yeni dönem temel fotoğraf eğitimlerine başladı.

11 Ekim 2017 Çarşamba 13:43
MAFSAD yeni dönem temel fotoğraf eğitimlerine başladı
banner83
Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD yeni dönem temel fotoğraf eğitimlerine başladı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Türkiyenin en büyük Fotoğraf Makinesi Müzesinde başlayan fotoğraf eğitimleri kapsamında öncelikle fotoğrafın ve fotoğraf makinelerinin tarihsel gelişimi hakkında bilgi verildi. Ardından müzeyi gezen kursiyerler fotoğraf tarihi dersinin, Fotoğraf Makinesi Müzesinde yapılmasının gerçekten çok anlamlı olduğunu ve ayrıca müzenin de oldukça etkileyici olduğunu belirttiler.

“MÜZE’Yİ EĞİTİMLERDE KULLANACAĞIZ”
Kursta fotoğraf tarihi dersini anlatan Dr.İsmail Evren, MAFSAD olarak, gelen talepler doğrultusunda yılda 3-4 defa temel fotoğraf eğitimi kursu açtıklarını, bu dönem 24. temel fotoğraf eğitimini Fotoğraf Makinesi Müzesinde başlattıklarını, kursa ilginin yoğun olduğunu ve kursta 20’nin üzerinde kursiyer bulunduğunu söyledi. Evren, kurs kapsamında fotoğraf tarihi, fotoğraf makineleri ve diğer ekipmanlar, ISO, diyafram, enstantene, ışık ve kompozisyon gibi derslerin verildiğini, bunların yanında 2 defa il içinde teknik geziye çıkıldığını, bu gezide çekilen fotoğrafların teknik değerlendirmesinin “fotoğraf okuma” dersinde yapıldığını ve katılım belgelerinin takdim edilmesiyle kursun bitirildiğini belirtti. Müzenin, çok etkileyici ve oldukça nitelikli olduğunu belirten Dr.İsmail Evren, temel fotoğraf eğitimlerinin, fotoğraf tarihi, fotoğraf makineleri, objektifler ve diğer ekipmanlar gibi bazı derslerini Müzede vermeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

“FOTOĞRAF, EMEK İŞİ”
24.dönem temel fotoğraf eğitimi kursiyerlerinden Serap Deniz yaptığı açıklamada kursun çok keyifli geçtiğini, fotoğrafın teknik boyutlarını öğrenip, güzel ve etkileyici fotoğraflar çekmek istediğini, bunun için de emek sarf edilmesi gerektiğini belirtti. Deniz ayrıca, Fotoğraf Makinesi Müzesinin Sinema Salonunda, 1870’li yıllardan kalma fotoğraf makinelerinin içinde “Fotoğraf tarihi” dersi gördüklerini ve bundan da ayrıca mutluluk duyduklarını ifade etti.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv