MABESEM Kursları Üniversite Kazandırıyor

Ücretsiz olarak verilen kurslarda son 3 yıl içerisinde yetenek sınavında 70'in üzerinde öğrencinin üniversiteyi kazandığı belirtildi.

13 Haziran 2017 Salı 14:36
MABESEM Kursları Üniversite Kazandırıyor
banner83
İnsanların yaşamlarını dolu dolu geçirdiği Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM)’de kurslar yoğun bir şekilde devam ediyor. Eğitim ve hobi amaçlı kurslar, aynı zamanda yetenek alanında sınava hazırlanan kursiyerler için büyük önem taşıyor.Ücretsiz olarak verilen kurslarda son 3 yıl içerisinde yetenek sınavında 70'in üzerinde öğrencinin üniversiteyi kazandığı belirtildi.
MABESEM’de 2017-2018 eğitim öğretim yılı yetenek sınavına girecek öğrenciler için başlayan hazırlık kursları yoğun bir şekilde devam ediyor.
BAŞIBÜYÜK; ÖĞRENCİLERİMİZ BURADA GELECEKLERİNİ BELİRLİYOR
Yetenek sınavı hazırlık kursu hakkında bilgi veren kurs öğretmeni Fikret Başıbüyük, "Şuanda MABESEM'de40 öğrenci yetenek sınavına hazırlanıyor. Haftanın 7 günü 6 saat kurs veriyoruz. Sürekli artan bir performansımız var. 30 Haziran'dan itibaren Malatya başta olmak üzere, diğer üniversitelerde yetenek sınavları başlayacak. Üniversite hazırlık kursunun yanı sıra güzel sanatlar lisesine girecek öğrencilere de eğitim veriyoruz. Öğrencilerimiz burada geleceklerini belirliyor. Önümüzdeki sene yetenek sınavına girecek öğrencilerin şimdiden gelip kayıt yaptırmaları gerekiyor" dedi.
BERKTAŞ; AMACIM RESİM ÖĞRETMENİ OLMAK
Üniversite hazırlık kursuna gelenöğrencilerden RüveydaBerktaş, 11. sınıftan beri yetenek sınavına hazırlandığını belirterek, "2 yıldır buraya kursa geliyorum. Amacım resim öğretmeni olmak. Burası bizim için çok güzel bir yer. Öğrenci olduğumuz için burada ücretsiz kurs verilmesi bizi çok memnun ediyor. Burada kurs öğretmenimiz bizlerle birebir ilgileniyor. Yetenek sınavına girmek isteyen arkadaşlarımız kurs için burayı tercih etsinler. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv