Kiraz, STK'lar Siyasi Partilere Yön Vedrmeli

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Baskilliler, Adıyamanlılar, diğer illerden gelip, şehrimize yerleşen insanlar Malatya'nın öz evlatlarıdır. Dolayısıyla biz Malatya’ya yerleşmiş herkesi bir hemşehrimiz olarak değerlendiriyoruz” dedi.

09 Nisan 2018 Pazartesi 13:10
Kiraz, STK'lar Siyasi Partilere Yön Vedrmeli
CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Baskilliler, Adıyamanlılar, diğer illerden gelip, şehrimize yerleşen insanlar Malatya'nın öz evlatlarıdır. Dolayısıyla biz Malatya’ya yerleşmiş herkesi bir hemşehrimiz olarak değerlendiriyoruz” dedi.

YAĞIR; “SİZLERE GÜVENİYORUZ”

Yeni Baskilliler Derneği başkan ve yöneticileri CHP Malatya İl Örgütü’nü ziyaret ederek başarı dileklerini ilettiler. Yeni Baskilliler Dernek Başkanı Mustafa Naci Yağır, “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı görevine güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Enver Kiraz'a nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirterek, “Kendisine ve CHP’ye bundan sonraki siyasi yaşamlarında başarılar diliyoruz. Malatya’ya ve ülkemize ciddi katkılar sunacaklarına inanıyoruz. Kendilerine güveniyoruz. Teşekkür ediyoruz” dedi.

YÖRE DERNEKLERİ KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yöre dernekleri, köy dernekleri bizim açımızdan çok önemli. Kendi kültürünü, kendi geleneklerini yaşatmaları açısından büyükşehirlerin büyük binalarında bu kültürleri kaybetmemek açısından bu dernekler büyük bir rol üstleniyor. Tarihimize, geleneğimize kültürümüze sahip çıkmak çok önemli. Yeni Baskilliler Derneği de başarılı işler yapıyor. Yakından takip edip, izliyoruz. Baskil, Malatya’nın önemli bir parçası. Malatya’ya önemli kültürel, sosyal ve ekonomik değer sağlıyor. Aynı zamanda kayısı üretiminin önemli merkezlerinden birisi. İlk kayısının hasat edildiği bölgelerden birisi. Bundan dolayı da Malatya’ya önemli katkılar sunuyor. Kayısı ile ilgili Malatya’nın yaşadığı sorunları en başta Baskilliler yaşıyor. Kayısı konusunda da önemli sıkıntılar var. Bu sıkıntıların bir an önce çözülmesi, TARSİM’de ki bu adaletsizliğin düzelmesi noktasında bir kez daha yineliyoruz” ifadelerini kullandı.

STK’LAR SİYASİ PARTİLERE YÖN VERMELİ

“Malatya’da yaşayan gerek Baskilliler, gerek Adıyamanlılar, gerek diğer illerden gelen insanlar olsun Malatya'nın öz evlatlarıdır. Dolayısıyla biz sizleri doğum yeriniz Baskilli olarak görüyoruz ancak bir hemşehrimiz olarak değerlendiriyoruz” diyen Kiraz, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün kesimlerin bu ülkenin, yerli, milli unsuru olduğunu düşünüyoruz. Bizde bu ülkenin kurucu unsuru olarak, en milli, en yerli unsurlarından birisiyiz. Bu ülkenin bütünlüğü, manevi değerlerimizin ortaklaşması noktasında bir çaba içerisinde oluyoruz. Diğer noktadaki durumumuz ise elbette ki, vatandaşa iyi hizmet etmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Sivil Toplum Örgütlerin siyasi partilere yön vermesi gerekiyor. Siyaseti belirlerken derneklerden feyiz almamız gerekiyor. Biz her zaman sizin görüşleriniz doğrultusunda siyasetimizi ve kendimizi şekillendirme çabası içerisinde olacağız. Sizin gibi kendi kültürünü yaşatmaya çalışan bütün yapıların, derneklerin emrinde olacağız” şeklinde konuştu.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv